Uroczystości jubileuszowe na Wydziale Leśnym

Biocentrum, ul. Dojazd 11

Kolegium Rungego, ul. Wojska Polskiego 52

Kampus Cieszkowskich, ul Wojska Polskiego 71 C

W roku obchodów jubileuszu 100-lecia Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych przygotowano szereg eventów upamiętniających najważniejsze wydarzenia sprzed wieku.

Wydziały mające swoje korzenie w Uniwersytecie Poznańskim: Leśny oraz Rolniczy (obecnie Rolnictwa i Bioinżynierii) zaplanowały uroczystości o charakterze naukowym, popularyzującym naukę oraz strefy piknikowe.

Na Wydziale Leśnym obchody rozpoczną się 24 czerwca uroczystością wręczenia tytułu doktora honoris Causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Profesorowi Hubertowi Hasenauerowi – Rektorowi Universität für Bodenkultur Wien (University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna).

25 czerwca br. przygotowano uroczystości jubileuszowe odbywające się w Biocentrum oraz na terenie Kampusu Cieszkowskich, a 27 czerwca dla pracowników, ich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych odbędzie się Piknik Leśników.

Szereg atrakcji w ramach świętowania 100-lecia przygotowano na wrzesień br. Odbędą się m.in. Konferencja Naukowa „100-lecie Koła Leśników”, Bal Leśnika oraz posadzenie pamiątkowego drzewa i odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

Święto Wydziału Leśnego zakończy Międzynarodowa Konferencja „Universities within the forests”, która odbędzie się w dniach 23-26 września 2019 r.

Więcej informacji na stronie www.wles.up.poznan.pl i  www.up.poznan.pl/100lecie/kalendarium.