VII Poznańskie Dywany Kwiatowe 2019

Maj/06 09:00 - Maj/12 11:00

ul. Wieniawskiego 5/9

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piasecznego w Poznaniu serdecznie zapraszają na VII POZNAŃSKIE DYWANY KWIATOWE 2019.

Tegorocznym tematem VII Poznańskich Dywanów Kwiatowy 2018 będzie „100-LECIE UNIWERSYTETU POZNAŃSKIEGO”

Kolorowe dywany kwiatowe będą przedstawiać BIRET REKTORSKI, LOGOTYP ORAZ DATĘ 100-LECIA UNIWERSYTETU POZNAŃSKIEGO i zostaną ułożone przez członków Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział Poznański i współpracujące ze Stowarzyszeniem Koło Naukowe Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ułożone kobierce zajmować będą powierzchnię kilka tysięcy metrów kwadratowych. Od wielu lat Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu współpracuje z Kołem Naukowym Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - KNAK. Również i w tym roku do naszej inicjatywy przyłączyli się studenci.

VII Poznańskie Dywany Kwiatowe pozwalają oglądającym na zapoznanie się z mało znaną formą dekoracji miasta, a jednocześnie przybliżą różnorodność tulipanów. Powyższe wydarzenie jest doskonałą propozycją dla mieszkańców i turystów dając możliwość zbliżenia się do natury, poprawy samopoczucia, co jest jednym z aspektów szeroko propagowanej w ostatnim czasie hortiterapii.

Więcej informacji na temat wydarzenia TUTAJ