XII Forum Miejska Sztuka Ogrodowa "Miasto dla zieleni - granice ingerencji w naturę w mieście"

lut
lut/22 10:00 - lut/22 16:00

Międzynarodowe Targi Pozanńskie

ul. Głogowska 14

hala nr 15

W trakcie trwania Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które każdego roku prezentowane są na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędzie się XII Forum Miejska Sztuka Ogrodowa "Miasto dla zieleni - granice ingerencji w naturę w mieście" [pawilon 15 (wejście od ul. Śniadeckich)]. Patronat Honorowy nad Forum objeli Prezydent Miasta Poznania oraz JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Od 12 lat jedynyem organizatorem tych spotkań jest firma ABRYS Spółka z o.o. z Poznania i stanowiąca integralną część firmy redakcja "Zieleni Miejskiej" - ogólnokrajowego miesięcznika poświęconego kształtowaniu zieleni na terenach miast. Patronat branżowy w tym roku sprawują Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów oraz Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu, a patronat medialny związane ściśle z firmą ABRYS miesięcznik "Przegląd Komunalny" oraz portal komunalny.pl (gospodarka komunalna i ochrona środowiska). W trakcie Forum, które w tym roku prowadzić będą Dominik Szymański, redaktor "Zieleni Miejskiej" oraz dr hab. Piotr Urbański z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ogłoszone zostaną m.in. wyniki VII edycji konkursu "Inspiracje w przestrzeni - ogród teraupetyczny". Organizatorem wszystkich edycji ogólnokrajowego konkursu organizowane pod współnym haslem "Inspiracje w przestrzeni" jest także firma Abrys.

Serdecznie zapraszam wszystkich pracowników, studentów i doktorantów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu do odwiedzenia w czasie trwania targów GARDENIA także stoiska wystawowego firmy ABRYS i redakcji "Zieleni Miejskiej" w celu zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną i wydawniczą czasopism branżowych poświęconych zagadnieniom gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

dr hab. Krzysztof Kasprzak

Przewodniczacy Rady Programowej