Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility XIV Forum Zootechniczno-Weterynaryjne pt. "Zdrowe racice i wymiona, a efektywna produkcja" | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

XIV Forum Zootechniczno-Weterynaryjne pt. "Zdrowe racice i wymiona, a efektywna produkcja"

kwi
19
kwi/19 09:30 - kwi/20 15:30

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Sala Biocentrum 

ul. Dojazd 11

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Forum poświecone będzie pamięci prof. dr hab. Edwarda Malinowskiego, wielce zasłużonego profesora Państwowego Instytutu Weterynarii PIB, który był uznanym specjalistą w zakresie profilaktyki i leczenia gruczołu mlekowego.

 

XIV Forum jest kolejnym wspólnym przedsięwzięciem Poznańskiego Koła Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego, Katedry Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt, Instytutu Weterynarii, Katedry Żywienia Zwierząt i Gospodarki Paszowej oraz Katedry Hodowli Zwierząt i Oceny Surowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 

To już czternasty organizowane są warsztaty terenowe i wykłady tematyczne z pogranicza hodowli i weterynarii. Najnowsza edycja Forum Zootechniczno-Weterynaryjnego poświecona jest tematom z zakresu profilaktyki i leczena gruczołu mlekowego.W ramach warszatów można będzie zobaczyć prezentację robotów udojowych z rozwiązaniami wpływającymi na poprawę zdrowotności zwierząt. W wybraych Zakładach Doświadczalnych UPP odbędzie się pokaz i szkolenie w zakresie prawidłowej pielęgnacji racic. 

W Forum uczestniczą zootechnicy, weterynarze - zarówno naukowcy jaki i praktycy oraz rolnicy.

WYDZIAŁY