Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki startuje już w niedzielę | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki startuje już w niedzielę

kwi
kwi/22 11:00 - kwi/22 16:00

Poznań, Plac Kolegiacki 17

Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta

22 kwietnia odbędzie się inauguracja XXI Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Na dziedzińcu Urzędu  Miasta na Placu Kolegiackim zaprezentują się najważniejsze uczelnie i jednostki naukowe Poznania. Zapraszamy mieszkańców w każdym wieku zainteresowanych nauką.

Lewitujące piłeczki, grające rury, armatki i półkule magdeburskie - inauguracja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zapowiada się naprawdę ciekawie.

Tegoroczna inauguracja odbędzie się pod hasłem „Lewitujących piłeczek”. Zespół Pracowni Demonstracji i Popularyzacji Fizyki UAM pod dowództwem prof. Grzegorza Musiała ma już zgromadzony na tę okazje odpowiedni sprzęt, który posłuży do wyjaśnia zjawisk fizycznych dobrze znanych z życia codziennego. W eksperymencie wzorem ubiegłego roku udział wezmą rektorzy szkół wyższych.

Inauguracja to również atrakcje w namiotach, gdzie zaprezentują się: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu , Akademia Wychowania Fizycznego im. im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Laboratorium Wyobraźni oraz Polska Akademia Nauk. Uczelnie przygotowały liczne pokazy, warsztaty i niespodzianki.

Atrakcją niedzieli będzie także gra miejska, która rozegra się w przestrzeni Starego Rynku, przy udziale czterech poznańskich muzeów: Muzeum Historii Miasta Poznania, Muzeum Sztuk Użytkowych, Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego oraz Muzeum Archeologicznego. Uczestnicy gry będą odwiedzać wymienione wyżej muzea, wykonywać zadania i brać udział w przygotowanych wydarzeniach. W zamian za to otrzymają pieczątki. Komplet pieczątek wymieniany będzie na nagrody. Zapisy na grę miejską odbywać będą się w niedzielę od godziny 11:00 na dziedzińcu Urzędu Miasta.

Niedziela  to przedsmak tego, co wydarzy się w trakcie pięciu kolejnych dni. Festiwal bowiem potrwa do 26 kwietnia, Program, zapisy i informacje o festiwalu znajdują się na stronie www.festiwal.amu.edu.pl

Zapraszamy także na Facebook .