"Z Przyrodą na Ty!"

mar/27 09:00 - mar/27 14:00

XXV Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu

ul. Widna 1

Już drugi raz Koło Naukowe Studentów Biotechnologii Operon rusza z pokazami biologiczno-chemicznymi w liceach!

W trakcie tej akcji, studenci biotechnologii prezentują doświadczenia, przeprowadzane podczas zajęć na uniwersytecie; zgodnie z tokiem studiów biotechnologicznych. W ich trakcie uczniowie mają okazję zapoznać się z podstawami chromatografii, ekstrakcją, destylacją, właściwościami białek, zastosowaniem niektórych kwasów; a także być świadkami spektakularnych zjawisk i reakcji chemicznych!

27 marca KNSB Operon odwiedzi XXV LO.

Planowane są jednak kolejne edycje tego projektu - już od przyszłego roku akademickiego.

Więcej informacji już wkrótce.

M.Frankiewicz
Koło Naukowe Studentów Biotechnologii OPERON