Wszystkie wydarzenia

28.06

Organizowana Konferencja Naukowa pt. "Ecological and Environmental Engineering" ma charakter cykliczny i umożliwa wymianę doświadczeń na poziomie międzynarodowym w zakresie wypracowywania kompleksowych rozwiązań związanych z kształtowaniem i ochroną środowiska przyrodniczego oraz podjęcia dyskusji wspólnej, lepszej przyszłości.

26.06

Konferencja organizowana jest z inicjatywy IBRA (International Buckwheat Research Association) od 30 lat. Ma ona charakter cykliczny (co 2 lata) i cieszy się dużym zainteresowaniem naukowców (około 150 uczestników) zajmujących się uprawą, hodowlą i nawożeniem gryki.

24.06

Celem zorganizowanej konferencji jest stworzenie interdyscyplinarnej platformy, a docelowo projektu naukowego, umożliwiającego przeprowadzenie wielokierunkowych, skoordynowanych abdań, w oparciu o aktualny stan wiedzy z tego zakresu.

20.06

Celem obchodów 180. rocznicy nabycia Wierzenicy przez Augusta Cieszkowskiego jest przypomnienie i utrwalenie w świadomości społecznej Jego zasług dla Wielkopolski oraz promowanie Wierzenicy jako miejsca, gdzie żył i spoczywa.

09.06

Celem konferencji jest ukazanie dorobku i możliwości środowiska naukowego działającego na rzecz gospodarki, identyfikacja potrzeb przedsiębiorstw z branży „Life Sciences” oraz integracja obu środowisk.

09.06

W dniach 9-10 czerwca br odbędzie się III Wielkopolska Konferencja Nauka Gospodarce - „Partnerstwo nauki i przemysłu źródłem rozwoju" pod patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, połączona z 60-leciem Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Główne cele konferencji to: ukazanie dorobku i możliwości środowiska naukowego działającego na rzecz gospodarki, identyfikacja potrzeb przedsiębiorstw z branży „Life Sciences, Integracja obu środowisk.

01.06

Już 1 czerwca w godzinach od 9.00 do 19.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odkrywania świata, poznawania tajników nauki, piękna sztuki, ciekawostek przyrodniczych a także wysłuchania interesujących wykładów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w ramach XXV edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

29.05

W dniach 29 maja -1 czerwca 2022 roku w Toruniu odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa ,,4th International Conference of Young Scientists - Soil in the Environment".

26.05

Studenckie Koła Naukowe Inżynierii Rolniczej działające na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej 26 maja bieżącego roku tradycyjnie organizuje święto studentów Wydziału pod nazwą TRiLiada.

19.05

Zapraszamy na wykład prof. UPP dr. hab. Marka Bunalskiego pt. „Owady w moim domu” w ramach Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

WYDZIAŁY