INŻYNIERIA I GOSPODARKA WODNA

Stacjonarne
Typ studiów:
magisterskie

Czas trwania: 3 semestry (1,5 roku)

Opis kierunku

Na drugim stopniu studenci zdobywają szczegółową wiedzę i nabywają umiejętności rozwiązywania zadań projektowych i wykonawczych z zakresu interpretacji warunków pracy obiektów wodnych i ich wpływu na ekosystemy, z uwzględnieniem zasad ochrony przeciwpowodziowej i zasad zrównoważonego rozwoju, żeglugi śródlądowej, optymalizacji warunków glebowo-wodnych dla intensywnej produkcji rolniczej i leśnej, jakościowej i ilościowej ochrony zasobów wodnych, rekultywacji środowiska glebowego i wodnego, wykorzystywania nowoczesnych metod modelowania gospodarki wodnej.

Kierunek ten powstał z myślą o kształceniu specjalistów mogących stawić czoła problemom gospodarowania wodą w zmieniającym się środowisku. Nasi studenci zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania wodą w skali zlewni i regionu, nabywając doświadczenie podczas staży i praktyk w firmach projektowych i wykonawczych. Ukończenie tego kierunku umożliwia zdobycie uprawnień budowlanych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz inżynierii hydrotechnicznej.

Informacje rekrutacyjne

• Ukończone studia pierwszego stopnia na kierunkach: Inżynieria i gospodarka wodna, Inżynieria środowiska, Budownictwo, Melioracje wodne i Ochrona środowiska,
  • Osoby, które ukończyły inne kierunki studiów inżynierskich – obowiązuje zdanie egzaminu kwalifikacyjnego, jeśli zbieżność efektów kształcenia jest mniejsza niż 75%.

Zagadnienia na egzamin wstępny

Egzamin ma formę pisemną, losowany jest zestaw 3 pytań z podanych zagadnień.

Miejsce egzaminu – budynek Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, ul. Piątkowska 94E, Poznań.

Zagadnienia obowiązujące na egzaminie wstępnym dla rekrutacji w roku akademickim 2017/2018 znajdują się na stronie Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej.

www.wisgp.poznan.pl

Limit przyjęć – 30 osób

Początek zajęć – semestr letni

Perspektywy po studiach