Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wycieczka do Brodów Poznańskich | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wycieczka do Brodów Poznańskich

Koło Seniora 28 września organizuje wyjazd do Brodów Poznańskich. Zwiedzimy Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne, Zakład Doświadczalno-Dydaktyczny oraz kościół  św. Andrzeja Apostoła. Jest to jeden z najstarszych drewnianych kościołów w Wielkopolsce. Jest on największym kościołem drewnianym w Archidiecezji Poznańskiej, a parafia Brody jest jedną z najstarszych w Polsce.

 

W czasie pobytu w Przybrodzie część uczestników chciała zobaczyć poletka doświadczalne. Ze względu na ograniczenia czasowe było to niemożliwe. Taka możliwość będzie w Brodach, gdzie prowadzone są najstarsze w Polsce doświadczenia płodozmienne.

 

Zapisy na wycieczkę u Pani Ireny Wyrzykiewicz, nr tel. 607 879 563. Przy zgłaszaniu uczestnictwa prosimy o informację, czy zamówić obiad (cena około 30 zł, restauracja Karmazyn). 

Ze względów organizacyjnych na wycieczkę zapisać się można do  24 września.

Tak jak zawsze, autokar odjeżdża z parkingu przy Biocentrum ul. Dojazd 11 o godz. 8:00, a z parkingu przy Collegium Maximum (część parkingu przy szklarniach) o godz. 8:15.

 

Tomasz Maciejewski
Prezes Koła Seniora
przy UPP w Poznaniu

WYDZIAŁY