Absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej z nagrodą Fundacji CLAAS

Fundacja CLAAS w uznaniu wybitnych prac końcowych przyznała studentom z wydziałów rolnictwa i inżynierii nagrody o łącznej wartości około 50 000 euro. 19 października zwycięzcy odebrali swoje nagrody w CLAAS Greenhouse w Harsewinkel, a prace uhonorowane nagrodami głównymi studenci przedstawili w ramach krótkich prezentacji.

Fundacja CLAAS została założona w 1999 roku i od tego czasu co roku przyznaje stypendia Helmuta Claas’a, nagrody premiowe oraz nagrody  międzynarodowe. W tym roku do nagród dołączyła nowa kategoria: „AgTex Doctoral Thesis Price” wręczana jest doktorantom II roku studiów, którzy prowadzą badania nad maszynami rolniczymi i mechanizacją, ciągnikami i silnikami lub automatyzacją i elektroniką.

Wśród osób, którym przyznano nagrody międzynarodowe o wartości 2000 euro znalazł się Maciej Kubicki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Pan inż. Maciej Kubicki, absolwent studiów I stopnia na kierunku inżynieria rolnicza prowadzonych na  Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przygotował pracę inżynierską w ramach, której powstał projekt stanowiska do pomiaru momentu obrotowego powodującego rozłączanie sprzęgieł przeciążeniowych stosowanych w wałach odbioru mocy. Inspiracją dla tego projektu był duży rozrzut pomiędzy wartościami nominalnymi a rzeczywistymi momentami obrotowymi wyłączającymi sprzęgła przeciążeniowe, stwierdzony dla wałów dostępnych na polskim rynku.

Więcej informacji na temat konkursu oraz nagrodzonych można znaleźć na stronie www organizatora - link do informacji prasowej

Żródło: www.claas.pl