Absolwentka Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej nagrodzona za najlepszą pracę dyplomową z wykorzystaniem poliuretanów

Na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP, 23 listopada 2021 r., odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na „Najlepszą pracę dyplomową z wykorzystaniem poliuretanów” zorganizowanym przez Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" oraz Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

Laureatką Konkursu została absolwentka studiów inżynierskich kierunku inżynieria środowiska Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP.  Inż. Gabriela Gajewska zdobyła I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 2500 zł. Temat nagrodzonej pracy inżynierskiej to „Badanie współczynnika przewodzenia ciepła w różnych warunkach wilgotnościowych dla wybranych materiałów izolacyjnych”. Promotorem nagrodzonej pracy była dr hab. inż. Anna Szymczak-Graczyk.

Miejsce II zdobyli absolwenci studiów II stopnia kierunku budownictwo Politechniki Poznańskiej, natomiast III miejsce uzyskała absolwentka studiów II stopnia kierunku budownictwo Politechniki Częstochowskiej. Dodatkową nagrodą dla laureatów jest możliwość opublikowania artykułu na bazie nagrodzonych prac w czasopiśmie „Materiały budowlane”.

Tekst: Dr hab. inż. Anna Szymczak-Graczyk

Redakcja: Iwona Cieślik, Rzeczniczka prasowa UPP