Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Kolejni naukowcy UPP z dofinasowaniem w konkursie MINIATURA 6 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Kolejni naukowcy UPP z dofinasowaniem w konkursie MINIATURA 6

194 działania naukowe zostały zakwalifikowane do finansowania w ostatniej rundzie konkursu MINIATURA 6. Czterech badaczy z Uniwersytetu Przyrodniczego przeprowadzi badania wstępne i pilotażowe oraz zrealizuje staże w ramach otrzymanego dofinansowania.

W gronie laureatek i laureatów znaleźli się:

• dr Dawid Jabkowski z Wydziału Ekonomicznego, staż naukowy „Perspektywy rozwoju wymiany handlowej produktami rolno-spożywczymi UE z państwami  MERCOSUR- implikacje dla Polski”,
  • dr Łukasz Mendyk z  Wydziału z  Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii, badania wstępne/pilotażowe „Właściwości i zasoby materii organicznej w glebach wytworzonych z osadów stawów młyńskich”,
  • dr inż. Stanisław Świtek z  Wydziału z  Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii, badania wstępne/pilotażowe „Poszukiwanie roślin przydatnych do uprawy w systemie relay intercropping„,
  • dr inż. Blanka Wiatrowska z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna, badania wstępne/pilotażowe „Pająki potencjalnymi zapylaczami gatunków inwazyjnych? Wpływ aktywnie polujących i sieciowych pająków na sukces reprodukcyjny inwazyjnej tawuły kutnerowatej (Spiraea tomentosa)”.

Celem konkursu MINIATURA jest wspieranie działań naukowych prowadzących do przygotowania założeń projektu badawczego, który zostanie złożony w konkursach NCN lub innych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych. W jego szóstej edycji można było uzyskać finansowanie w wysokości 5 000 do 50 000 zł, a budżet całego konkursu wyniósł niemal 20 mln złotych. Łączna wartość działań, które znalazły się na szóstej liście rankingowej w konkursie MINIATURA 6 to ponad 7,7 mln zł.

Wszystkie tematy działań naukowych zakwalifikowanych do finansowania dostępne są na liście rankingowej. https://www.ncn.gov.pl/aktualnosci/2022-11-08-konkurs-miniatura-6-rozstrzygniety

Rzeczniczka prasowa UPP