Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Prof. Andrzej Mocek doktorem honoris causa Uniwerytetu Przyrodniczego we Wrocławiu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Prof. Andrzej Mocek doktorem honoris causa Uniwerytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

W dniu Święta Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, 20 maja br., prof. dr hab. Andrzej Mocek, wybitny znawca gleb, ekspert w zakresie ochrony gruntów i ich rekultywacji, został uhonorowany tytułem doktora honoris causa wrocławskiej uczelni.

 

 

Nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (UPWr) prof. Andrzejowi Mockowi z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu było kulminacyjnym punktem  piątkowej uroczystości. Uhonorowany Profesor od 30 lat współpracuje naukowo z Instytutem Nauk o Glebie, Żywienia Roślin i Ochrony Środowiska UPWr w zakresie badań terenów zdegradowanych przez przemysł i górnictwo. Laudację wygłosił dziekan Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego prof. Bogdan Stępień, a promocję odczytał prof. Cezary Kabała.

Profesor Mocek w swoim wykładzie zebranej w Auli im. Jana Pawła II publiczności przybliżył przypadki i genialne postaci, które przyczyniły się do poznania Ziemi i otaczającej ją przestrzeni, a podziękowanie za przyznane mu wyróżnienie zakończył deklaracją, że część jego naukowego serca naukowego należy do Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Po uroczystości jego nazwisko zostało odsłonięte na tablicy upamiętniającej doktorów honoris causa UPWr w gmachu głównym.

 

Polecamy wywiad przeprowadzony przez Katarzynę Kaczorowską, redaktor naczelną „Głosu Uczelni” UPWr z prof. Mockiem z okazji nadanie tytułu doktora honoris causa  https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-mocek--nauka-wyprzedza-plany-i-decydentow-3800.html

 

Źródło: https://upwr.edu.pl/aktualnosci/swieto-uniwersytetu-przyrodniczego-za-nami-3804.html

 

Redakcja: Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa UPP
Fot. Tomasz Lewandowski

 

WYDZIAŁY