Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Projekt naukowczyni UPP wyróżniony w konkursie MINIATURA 5 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Projekt naukowczyni UPP wyróżniony w konkursie MINIATURA 5

Narodowe Centrum Nauki opublikowało drugą listę rankingową z wynikami Konkursu MINIATURA 5. Dofinansowanie otrzymała dr hab. Zuzanna Magdziak z Katedry Chemii, Wydział Leśny i Technologii Drewna.

 

 

Wyróżniony projekt dotyczy wpływu deficytu wody na zdolności fitoremediacyjne oraz poziomy stresu oksydacyjnego topoli energetycznej (Populus Maximowiczii x nigra) w świetle postępujących  zmian klimatycznych.

Celem konkursu MINIATURA jest wspieranie działań naukowych prowadzących do przygotowania przyszłego projektu badawczego planowanego do złożenia konkursach NCN lub innych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych. O przyznanie środków mogą starać się naukowcy, którzy uzyskali stopień doktora nie wcześniej niż 1 stycznia 2009 r, nie kierowali i nie kierują realizacją projektów badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki i mają w swoim dorobku co najmniej jedną opublikowaną pracę lub co najmniej jedno dokonanie artystyczne lub artystyczno-naukowe.

 

Na pierwszej liście rankingowej piątej edycji konkursu MINIATURA 5 znalazło się trzech naukowców UPP, o czym pisaliśmy tutaj https://skylark.up.poznan.pl/nauka-i-badania/trzech-naukowc-w-upp-laureatami-pi-tej-edycji-konkursu-miniatura-5

 

Więcej informacji: https://www.ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/miniatura5

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

WYDZIAŁY