Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Przedstawiciele UPP w Radzie Społecznej Doradztwa Rolniczego | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Przedstawiciele UPP w Radzie Społecznej Doradztwa Rolniczego

Decyzją Sekretarza Stanu Anny Gembickiej z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi prof. dr hab. Piotr Goliński prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej został powołany w skład Rady Społecznej Doradztwa Rolniczego działającej przy Lubuskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Kalsku na okres trwania kadencji 2021-2026, natomiast prof. dr hab. Piotr Ślósarz prorektor ds. studiów został powołany na pięcioletnią kadencję w skład tego gremium działającego przy Wielkopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Rada Społeczna Doradztwa Rolniczego jest organem opiniodawczo-doradczym dyrektora jednostki doradztwa rolniczego. Do zadań Rady należy m.in. opiniowanie rocznego programu działalności  jednostki doradztwa rolniczego i projektu rocznego planu finansowego oraz sprawozdania z realizacji rocznego programu działalności jednostki doradztwa rolniczego i rocznego planu finansowego, a także zgłaszanie wniosków w sprawach dotyczących funkcjonowania jednostki doradztwa rolniczego. Przedstawiciele UPP w randze prorektorów powołani w skład Rady dwóch ośrodków doradztwa rolniczego reprezentują w tym gremium, zgodnie z ustawą o jednostkach doradztwa rolniczego, szkoły wyższe i instytuty badawcze kształcące i realizujące działania na potrzeby rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich. Obecność przedstawicieli Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w Radzie przyczyni się z pewnością do rozwijania trzeciej misji uczelni, jaką jest wpływ badań i kształcenia na otoczenie społeczno-gospodarcze w obszarze rolnictwa i rozwoju wsi województwa wielkopolskiego i lubuskiego.