Złoty medal na targach Inno Wings 2022 dla patentu opracowanego przy współudziale naukowców UPP

Patent otrzymany w dniu 13 kwietnia 2022 roku opracowany we współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie pn. „Sposób wykrywania i identyfikacji mięsa królika w produktach spożywczych, zestaw do wykrywania i identyfikacji mięsa królika w produktach spożywczych oraz jego zastosowanie” otrzymał złoty medal na targach Inno Wings 2022.

International Invention and Technology Exhibition INNO WINGS 2022 to wystawa zorganizowana w dniach 20-21 października 2022 roku pod patronatem Polskiej Akademii  Medal za patent Nauk Oddział w Lublinie, podczas której zaprezentowane zostały rozwiązania racjonalizatorskie oraz nowe technologie z różnych kategorii, między innymi: żywność wysokiej jakości; technologie materiałowe, procesy produkcyjne i logistyczne; zielona gospodarka; zdrowe społeczeństwo i kosmetologia; cyfrowe społeczeństwo. (http://www.innowings.pl/#0)

W tym roku, międzynarodowa kapituła wystawy przyznała złoty medal dla wynalazku opracowanego przez zespół naukowców:

• prof. UPP dr hab. Magdalena Montowska z Katedry Technologii Mięsa (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu)
  • dr hab. n. chem. Emilia Fornal (Uniwersytet Medyczny w Lublinie)
  • dr n. chem. Anna Stachniuk (Uniwersytet Medyczny w Lublinie)
  • mgr Agata Sumara (Uniwersytet Medyczny w Lublinie)

Więcej informacji: www.ciitt.up.poznan.pl

Źródło: www.ciitt.up.poznan.pl