Komunikat o błędzie

Nie udało się utworzyć pliku.

Wszystkie Aktualności

Jak wykorzystać fusy po kawie?

Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) rocznie marnujemy aż 1,3 miliarda ton żywności co stanowi 1/3 jej światowej produkcji. W Polsce mowa jest o 9 milionach ton, to właśnie w  naszych domach rocznie marnuje się aż ok.52 kg jedzenia na osobę co daje nam to niechlubne 5 miejsce w Unii Europejskiej!

Pożegnaliśmy lato z przyrodą i tańcem

W sobotę 26 września br. na terenie Ogrodu Dendrologicznego Wydziału Leśnego UPP odbył się kolejny już sąsiedzki spacer, tym razem „na pożegnanie lata”. Podobnie jak wcześniejsze wydarzenie, nad którym patrona honorowy objął Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, przyciągnął sporą grupę zainteresowanych – pracowników i ich rodziny oraz sąsiadów z Sołacza, Strzeszyna, Rataj oraz innych części Poznania.

Trwają innowacyjne szkolenia kadry dydaktycznej UPP

Nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu biorą udział w szkoleniach rozwijających umiejętności w zakresie efektywnego i innowacyjnego przekazywania wiedzy. Szkolenia odbywają się w ramach Programu podnoszenia kompetencji dydaktycznych kadry uczelni.

I posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

23 września 2020 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w kadencji 2020-2024. Ze względu na obowiązujący stan epidemii i w celu zachowania zalecanych zasad bezpieczeństwa, w tym zachowania dystansu społecznego, posiedzenie odbyło się w sali Biocentrum UPP.

Złoto, srebro i brąz dla zawodniczek Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

W Akademickich Mistrzostwach Polski w jeździectwie, które odbyły się w ubiegły weekend w Radzionkowie na Śląsku, wzięło udział ponad 100 jeźdźców z 36 wyższych uczelni. Na podium uplasowały się zawodniczki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Podobnie, jak w poprzednich latach, rywalizację zdominowały kobiety, które w klasyfikacjach generalnych poszczególnych konkurencji zdobyły w tym roku dziesięć z dwunastu medali. Wśród medalistek nie zabrakło zawodniczek z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Posiedzenie Rady Uczelni z nowymi władzami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Posiedzenie Rady Uczelni z udziałem nowych władz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyło się w 21 września 2020 r. Spotkanie poprowadził Przewodniczący Rady Tomasz Markiewicz.

W obradach udział wzięli członkowie Rady Uczelni, Władze Rektorskie oraz Kanclerz i Kwestor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Spotkanie miało charakter roboczy i dotyczyło w głównej mierze bieżących spraw w obszarze funkcjonowania Uczelni oraz zasad współpracy Rady z nowymi Władzami Uczelni.

Reprezentant Polski na EuroSkills 2020 wyłoniony

17 września 2020 roku w Katedrze Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbył się finał eliminacji, którego zwycięzca będzie reprezentował nasz kraj na zawodach EuroSkills 2020 w konkurencji Technika maszyn rolniczych i budowlanych.

Władze dziekańskie kadencji 2020-2024

Ewaluacja dyscyplin naukowych, rozwój i umiędzynarodowianie działalności naukowej oraz dydaktycznej to jedne z najważniejszych wyzwań stojących przed nowymi władzami dziekańskimi sześciu wydziałów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Na czele czterech z nich zasiedli dziekani, którzy piastowali już te funkcje w poprzedniej kadencji, natomiast dwa wydziały mają nowych liderów.

Nowe nazwy Wydziałów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Od 1 września 2020 r. zgodnie z Zarządzeniem Rektora strukturę wydziałową Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu tworzy sześć, a nie jak do tej pory osiem strukturalnych jednostek organizacyjnych. Cztery z wydziałów funkcjonują pod nową nazwą.

Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii (WRO), powstał z połączenia Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii  oraz Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. W ramach wydziału funkcjonuje 16 katedr oraz Stacja Doświadczalna.

Kolejny sukces naszych sportowców

Siatkarze plażowi Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wśród mężczyzn zdobyli brązowy medal w klasyfikacji generalnej i złoty medal w typie uczelni społeczno-przyrodniczych w Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.