Wszystkie Aktualności

PROF. DARIUSZ GWIAZDOWICZ OZNACZONY MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA UNIWERSYTETU IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU

W piątek, 15 listopada, profesor Dariusz Gwiazdowicz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odebrał z rąk rektora UAM medal za zasługi dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

- Osobiste zaangażowanie, otwartość i życzliwość laureata sprawiły, że przez lata nawiązywane kontakty przeistoczyły się w trwałe więzy partnerstwa i przyjaźni – mówił podczas uroczystości rektor UAM prof. Andrzej Lesicki.

DR ANNA MARIA KUBICKA Z INSTYTUTU ZOOLOGII ORAZ DR MARCIN HEJDYSZ Z KATEDRY HODOWLI ZWIERZĄT I OCENY SUROWCÓW OTRZYMALI STYPENDIA MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO

Stypendiami uhonorowani zostali młodzi naukowcy, którzy prowadzą innowacyjne badania naukowe na wysokim poziomie i cieszą się imponującym dorobkiem naukowym o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu. Laureaci będą otrzymywali stypendia w wysokości 5.390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat. Na sfinansowanie przyznanych stypendiów Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczy w tym okresie ponad 40 mln zł.

„CERTYFIKAT” JAKOŚCI OWOCÓW Z PRZYBRODY - 2019 ROK

Rolniczo – Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda ponownie uzyskało Certyfikat Integrowanej Produkcji z tegorocznych zbiorów jabłek, pomimo suszy i kolejnego trudnego sezonu. Jest to potwierdzenie prawidłowego prowadzenia produkcji sadowniczej i uzyskania wysokiej jakości owoców, których ze względu na przemienność owocowania oraz niekorzystne warunki pogodowe jest o ok. 35% mniej w porównaniu z rokiem ubiegłym.

ZałącznikRozmiar
Image icon CERTYFIKAT IP.jpg551.93 KB

Koło Rolników ze 100-letnim stażem

Uroczystość, która odbyła się w Sali Biocentrum UPP, rozpoczęło wystąpienie Dziekan Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii prof. dr hab. Anny Kryszak, która pełniła swego czasu rolę opiekuna Koła Naukowego Rolników. Pokreśliła iż, działalność Koła powiązana jest nieodłącznie z Wydziałem Rolnictwa i Bioinżynierii, który również obchodzi w tym roku 100-lecie swego istnienia.

Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Innowacje w gospodarowaniu na użytkach zielonych – w teorii i w praktyce”

Organizatorami spotkania były Katedra Łąkarstwa i Krajobrazu Przyrodniczego UP w Poznaniu oraz Polskie Towarzystwo Łąkarskie. Sympozjum zostało objęte honorowym patronatem prof. dr hab. Anny Kryszak - Dziekan Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii UP w Poznaniu i jako wydarzenie uczelniane wpisało się w obchody 100-lecia akademickich studiów rolniczo-leśnych w Poznaniu.

WYDZIAŁ MEDYCYNY WETERYNARYJNEJ I NAUK O ZWIERZĘTACH PODPISAŁ POROZUMIENIE Z UNIWERSITY OF PAHLAWAN TUANKU TAMBUSAI W INDONEZJI

Delegacja z Uniwersity of Pahlawan Tuanku Tambusai w Indonezji z udziałem Rektora prof. dr. h. Amir Luthfi 28 października 2019 r. złożyła wizytę na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach. Podczas wizyty podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy indonezyjskim Uniwersytetem a Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach. Przedmiotem porozumienia jest przede wszystkim współpraca naukowa i wymiana studencka.

INNOWACYJNE PRODUKTY ŻYWNOŚCIOWE DLA KLIENTÓW 65+

Projekt „Laboratoria Zaangażowania Konsumentów” jest częścią międzynarodowego przedsięwzięcia „RIS Consumer Engagement Labs” stymulującego powstawanie innowacji na rynku rolno-spożywczym i finansowanego przez EIT Food. EIT Food to część europejskich ram Wspólnoty Wiedzy i Innowacji działających w całej Europie na rzecz podniesienia poziomu innowacyjności sektora rolno-spożywczego. EIT Food realizuje m.in.

ANNA ZIELIŃSKA-KRYBUS UHONOROWANA TYTUŁEM AMBASADORA MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW KSIĄŻKI W KRAKOWIE

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to bez wątpienia wydarzenie wyjątkowe na kulturalnej mapie Polski. Uznawane za największą imprezę branży wydawniczo-księgarskiej w kraju, gromadzą co roku setki wydawców, najlepszych autorów oraz kilkadziesiąt tysięcy miłośników książek. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.