Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Maj 2017 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Maj 2017

Polsko-Ukraińskie spotkanie naukowców ekonomistów

Celem spotkania było omówienie możliwości współpracy pomiędzy uczelniami na poziomie naukowym oraz dydaktycznym. Omówiono możliwości wymiany międzyuczelnianej studentów w ramach Programu Erasmus, a także wykładowców w ramach Programu Erasmus+ Teaching Staff. 

W trakcie spotkania poruszono również kwestie bieżącej sytuacji ekonomicznej i społecznej w obu krajach.

Konkurs w ramach I edycji programu „Doktorat wdrożeniowy”

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło konkurs na przyznanie środków finansowych na naukę w ramach I edycji programu „Doktorat wdrożeniowy”. W konkursie ubiegać się można o środki finansowe na prowadzenie stacjonarnych studiów doktoranckich rozpoczynających się w roku akademickim 2017/2018, których kształcenie będzie odbywało się we współpracy z pracodawcą doktoranta. Pozyskane środki finansowe można przeznaczyć na:

Przydział miejsc w Domu Studenckim „Przylesie” na rok akademicki 2017/18

PRZYDZIAŁ MIEJSC W DOMU STUDENCKIM „PRZYLESIE” NA ROK AKADEMICKI 2017/18 TRWAĆ BĘDZIE  

od 19 do 31 maja  2017r.

KWESTIONARIUSZE  PRZYDZIAŁU MIEJSCA W DS. WRAZ Z  ZAPISAMI NA POKOJE NALEŻY SKŁADAĆ W RECEPCJI DS „PRZYLESIE” PRZY UL. WOJSKA POLSKIEGO 85.

KWESTIONARIUSZE PRZYDZIAŁU MIEJSC MOŻNA POBRAĆ W RECEPCJI DS. LUB http://www1.up.poznan.pl/akademiki/?q=pl/dokumenty  (Załącznik nr 6)

ZAPISYWAĆ MOGĄ SIĘ OSOBY, KTÓRE NIE ZALEGAJĄ Z OPŁATAMI

Relacja z nadania prof. Erwinowi Wąsowiczowi tytułu honoris causa SGGW

Aula Kryształowa z ponad 200 miejscami wypełniona po brzegi. Wśród zaproszonych gości najbliższa rodzina Profesora, liczne grono przyjaciół, współpracownicy z Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu UPP, z bratnich wydziałów innych uczelni przyrodniczo-rolniczych, przedstawiciele centralnych urzędów, ambasad, m.in. Francji i Malezji.

Profesor Erwin Wąsowicz doktorem honorowym SGGW

Profesor Erwin Wąsowicz, po ukończeniu w 1968 r. studiów na Wydziale Technologii Rolno-Spożywczej Wyższej Szkoły Rolniczej, nieprzerwanie związany jest z naszą uczelnią, zarówno pod względem naukowym, jak i administracyjnym. Przez dwie kadencje (1996-2002) pełnił funkcję prorektora ds. nauki, a w latach 2002-2008 rektora Akademii Rolniczej.

Sesja Studenckich Kół Naukowych 2017

Obrady podzielone były na sekcje: Techniczną, Przyrodniczą, Nauk Ekonomiczno-Społecznych oraz Sesję Posterową. Zaprezentowano dorobek naukowy aż 19 z 23 działających na naszym Uniwersytecie studenckich kół naukowych. Wygłoszono ogółem 29 referatów, w tym: 6 w Sekcji Nauk Technicznych, 13 w Sekcji Nauk Ekonomiczno–Społecznych, 10 w Sekcji Przyrodniczej, natomiast w Sekcji Posterowej przedstawiono 14 plakatów.

Prezentacje uczestników wnikliwie oceniało jury, w składzie:

Koncert „Łanów”, jakiego jeszcze nie było

Foto: Jerzy Lorych

Sobotniego, majowego popołudnia Wielkopolskie Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Ludowej, wspólnie z kierownictwem ZPiT „Łany”, zorganizowało, jak przystało na rangę wydarzenia, koncert z udziałem trzech pokoleń zespołu. Wystąpili oldboje, a więc najstarsi członkowie „Łanów”, obecni tancerze oraz najmłodsi – „Łaniki”.

„Udane polowanie na pracę”…

X edycja Targów Pracy, w nowej formule, pod jakże przyrodniczym hasłem „UPoluj Pracę” wpisała się w kalendarz uczelnianych aktywności, po kilkuletniej nieobecności. Wszystko dzięki wzajemnej współpracy organizatorów wydarzenia - Biura Karier pod egidą Działu Marketingu i Komunikacji oraz Konwentu Samorządu Studenckiego. 10 maja, od wczesnych godzin rannych przygotowaniom nie było końca, a przed główny budynek Uczelni podjechał…ciągnik.

Strony

WYDZIAŁY