„Łany” w Brazylii

Od 21 września „Łany” uczestniczą w jednym z największych miast  w północno – wschodniej Brazylii  w Sao Luis (nad oceanem Atlantyckim), w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym. Udział w nim biorą zespoły ze Stanów Zjednoczonych, Kolumbii, Kuby, Paragwaju i z pięciu Stanów Brazylii. W tym doborowym towarzystwie jedynym przedstawicielem Europy jest Zespół Pieśni i Tańca z Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania. Zaprezentowane przez naszych studentów  ludowe tańce i melodie  podczas każdego występu były entuzjastycznie oklaskiwane.

Zajęcia nadprogramowe w roku akademickim 2017/2018

W roku akademickim 2017/2018 dla studentów studiów pierwszego stopnia organizowane są zajęcia nadprogramowe mające na celu wyrównanie lub podniesienie wiedzy z zakresu szkoły średniej. Udział w tych zajęciach jest dobrowolny.

Więcej informacji na temat uczestnictwa w zajęciach nadprogramowych znajduje się w załączniku.

Konkurs Photo Challenge 2017

PhotoChallenge 2017​ jest akademickim konkursem, który ma na celu promowanie debaty i refleksji na tematy istotne dla społeczeństwa. Stymulowanie zaangażowania uczniów w projektach wykorzystujących fotografię jako głównej formy ekspresji społecznej, politycznej i kulturowej. Tegorocznym tematem jest Girl Power. Codziennie miliony kobiet na całym świecie dążą do wzmocnienia pozycji swojej pozycji, aby miały równe prawa w społeczeństwie. Nasze wyzwanie ma reprezentować tę walkę za pomocą fotografii. Jest skierowane do studentów z całej Polski oraz innych krajów.

Uniwersytet Przyrodniczy na XIX Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach

laureaci konkursu "Serwis na Medal 2017"

Już od wielu lat Instytut Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu aktywnie uczestniczy w tej imprezie. Zespół prof. dr hab. inż. Jacka Przybyła, po raz kolejny poprowadził od strony merytorycznej pokazy polowe nowoczesnych opryskiwaczy, ładowaczy czołowych, ładowarek teleskopowych oraz pokaz pracy agregatów uprawowo-siewnych. Prof. dr hab. inż. Czesław Rzeźnik przewodniczył komisji konkursowej wyłaniającej najlepszych mechaników i zakłady serwisowe maszyn rolniczych. Mgr inż.

Szczególne i sentymentalne spotkanie

Tak też było w miniony poniedziałek, 25 września. W Kolegium Rungego JM Rektor Uniwersytetu wraz z prorektorami  i dziekanami, podejmował 62  byłych już pracowników – 31 nauczycieli akademickich (12 profesorów tytularnych), 8 pracowników inżynieryjno – technicznych, 10 administracyjnych, 2 osoby z działu bibliotecznego i 11 osób pracujących dotąd w dziale obsługi.

Terminy kwaterowania w Domu Studenckim „Przylesie”

Zakwaterowanie studentów na rok akademicki 2017/18 w Domu Studenckim „Przylesie”

odbywać się będzie:

29.09.17 (pt) w godzinach 11-15

30.09.17 (sob) w godzinach 10-16

1.10.17 (nd) w godzinach 10-16

2.10.17( pon) w godzinach 9-14

3.10.17 (wt)w godzinach 9-14

4.10.17(śr) w godzinach 9-14

Prosimy o zabranie ze sobą zdjęcia legitymacyjnego i dowodu tożsamości.
Osoby meldujące się przed 30 września – opłata w okresie kwaterowania na rok akademicki 2017/18 wynosi 16,00 zł za dobę

Wydział Technologii Drewna na targach DREMA 2017

W dniach 12-15 września w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2017. Goście odwiedzający teren Międzynarodowych Targów Poznańskich mogli obserwować Fabrykę Mebli na Żywo współorganizowaną przez Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w ramach akcji Drema Dzieciom i Seniorom.

Konferencja Naukowa "Zrównoważony rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich"

Celem konferencji była prezentacja wyników badań oraz doświadczeń dotyczących problematyki zrównoważonego rozwoju w rolnictwie i na obszarach wiejskich. W ramach konferencji połączono rozważania na temat spójności jego trzech kluczowych elementów zrównoważonego rozwoju -wzrostu gospodarczego, inkluzji społecznej i ochrony środowiska.