Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Październik 2017 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Październik 2017

Doktoraty wdrożeniowe na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało środki finansowe na  stypendia doktorskie dla 9 osób i dofinansowanie kosztów wykorzystania infrastruktury badawczej w ramach programu w wysokości ogółem 1 455 300 zł . Kandydaci zrekrutowani na studia doktoranckie to pracownicy zatrudnieni na cały etat w przedsiębiorstwach współpracujących od wielu  lat z w Wydziałem Nauk o Żywności i Żywieniu takich jak: Sokołów S.A., GoodMills Polska, SemCo Sp zo.o., Lantmännen Unibake Poland, Merck Sp z o.o., PROTE Sp.

Finałowa Gala międzyuczelnianego konkursu na zagospodarowanie zbiornika retencyjnego w Szałe

W skład Kapituły oceniającej projekty studentów złożonych w ramach konkursu weszli przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek, na terenie której znajduje się wspomniany zbiornik, oraz Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego.

 

„Ja-PRZEDSIĘBIORCA” – warsztaty pilotażowe Urzędu Marszałkowskiego i wyższych uczelni

Efektem podpisanego porozumienia będzie organizacja cyklu trzech spotkań poświęconych tematyce przedsiębiorczości i budowania podstaw przedsiębiorczych wśród studentów. Tematyka spotkań obejmować będzie program z zakresu zakładania własnej firmy, diagnozowania potrzeb klienta i jego pozyskiwania, unikatowości produktu/usługi, sposobów finansowania inwestycji, autoprezentacji i wystąpień publicznych. Przewidywane są  również prezentacje branżowych start-upów.

 

Targi Pracy Tymczasowej "Speed Job" na UPP

W murach Uczelni zagościli przedstawiciele sieci Hoteli Orbis, Klinika Weterynaryjna Bartłomiej Kurosz, firma Starter 24, agencje pracy tymczasowej tj. Randstad reprezentująca firmę Amazon, M- Serwis, Wielkopolska Agencja Pracy, Job Impulse, przedstawiciele instytucji wspierających Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, oraz aktywizujących:  Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu,  Ochotnicze Hufce Pracy.

Ćwiczenia - próbna ewakuacja Katedra Chemii

W Katedrze Chemii UPP odbyły się ćwiczenia praktycznego sprawdzenia warunków ewakuacji.

W ćwiczeniach udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 z Piątkowa. Pozorowane działania ewakuacyjne dla studentów i pracowników oraz zapoznanie się z obiektem przez ratowników są najlepszą metodą  na poprawę naszego bezpieczeństwa.  Podziękowania dla ratowników i dowódcy st.kap. Krzysztofa Bugajaka za zaangażowanie i udział w ćwiczeniach złożyli pracownicy Katedry Chemii oraz Inspektoratu BHP i OP.

 

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2017 dla Katedry Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Podczas uroczystego otwarcia z udziałem władz województwa,  m.in.  marszałka Władysława Ortyla, odczytano adresy Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła oraz prof. Jerzego Buzka, który systemem video połączył się z obrad Parlamentu Europejskiego w Strassburgu. Autorzy adresów podkreślili, jak istotne  w dzisiejszych czasach  jest wykorzystanie wyników badań naukowych w praktyce. Szczególnie podkreślono bardzo ważną  współpracę biznesu, nauki i samorządów. Prof.

AKCJA WYDAWANIA KART PARKINGOWYCH

Komunikat dla studentów studiów niestacjonarnych

 

Dział Gospodarczy i Zaopatrzenia uprzejmie informuje, że w dniach:

28 października i 18 listopada br w godz. od 08.00 – 12.00 w pok. 58.1.3 Collegium Maximum (parter), będzie przeprowadzona AKCJA WYDAWANIA KART PARKINGOWYCH na miejsca postojowe parkingu przy ul. Wołyńskiej.

 

Należy przedłożyć:

Zmieniony system zarządzania finansami w UPP coraz bliżej

Fto: Jerzy Lorych

Na pozór system zdecentralizowanego zarządzania finansami jest dość skomplikowany, jednakże  po wysłuchaniu multimedialnej prezentacji, dokonanej przez eksperta, mgr Agnieszkę Grochot z Uniwersytetu im Adama Mickiewicza, wiele niejasności zostało wyjaśnionych. Aczkolwiek z dyskusji wynikało, że w szczegółach wątpliwości istnieją i z pewnością  będą (bo muszą być) rozwiewane przez kierownictwo uczelni i zespół  przygotowujący decentralizację. 
 

Wyjazd studyjny na wystawę Agritechnica 2017

Studenckie Koła Naukowe Inżynierii Rolniczej oraz Rolników wraz z Dyrekcją Instytutu Inżynierii Biosystemów zapraszają do wzięcia udziału w wyjeździe studyjnym na międzynarodową wystawę techniki rolniczej Agritechnica 2017. Program wyjazdu obejmuje dwa dni zwiedzania wystawy zlokalizowanej na terenach targowych w Hanowerze. Dodatkowymi atrakcjami będą wizyty w fabryce firmy Claas w Harsenwinkel oraz w Centrum Badawczym Technologii należącym do DLG, w którym przeprowadzane są między innymi testy ciągników i maszyn rolniczych.

 

Strony

WYDZIAŁY