XIV posiedzenie Senatu UPP – 20 grudnia 2017 r.

Nagrody pieniężne otrzymali studenci, którzy wyróżnili się aktywną działalnością społeczną na rzecz środowiska uniwersyteckiego i jednocześnie wykazali się w poprzednim roku akademickim średnią ocen z egzaminów i zaliczeń nie niższą niż 4,00.

Nagrody pieniężne otrzymali następujący studenci:

z Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii

z kierunku Biotechnologia:

1.  Magdalena Natalia Kubiak

Sukcesy studenta Michała Michlewicza z kierunku biologia WMWNZ

Z  Narodowego Centrum Nauki Michał Michlewicz w konkursie PRELUDIUM otrzymał grant na realizację  pracy badawczej dot. „Zbiorowiska dendrofilnych gatunków mrówek w gradiencie urbanizacyjnym”.

W rankingu na 12 zakwalifikowanych wniosków (42 wnioski w panelu)  Michał Michlewicz znalazł się na 4 pozycji.

Gratulacje!

Rzecznik prasowy UPP

Stypendia MNiSW dla wybitnych młodych naukowców

Na bardzo wysokiej 4 pozycji rankingowej  znalazła się dr Ewelina Celińska z Katedry Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności (Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu), na 75 miejscu rankingowym znalazł się dr inż. Michał Tomasz Kwiatek, do niedawna pracownik Instytutu Genetyki Roślin PAN, a od 1 października  br. zatrudniony w Katedrze Genetyki i Hodowli Roślin na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii,  na 77 – dr inż.

Nasi studenci i doktoranci laureatami stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

645 studentów i 78 doktorantów otrzyma stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia. W tym roku akademickim studenci otrzymają wsparcie w wysokości 15 tys. zł, a doktoranci –  25 tys. złotych. Wśród tego grona znaleźli się studenci i doktoranci z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Lista nagrodzonych studentów:

"Wsparcie na przystąpienie do systemów jakości"

W dniach 14 i 15 grudnia 2017 r.   równolegle w 16 miastach wojewódzkich!
Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Szczecin, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Warszawa, Wrocław

Pokaż #cowieszjak? i wygraj płatny staż!

Nagrodą w konkursie jest trzymiesięczny, płatny staż w jednym z czterech działów firmy: pozycjonowania, Google AdWords, analityki internetowej lub  content marketingu. Co trzeba zrobić aby wziąć w nim udział? Odpowiedzieć na pytanie #cowieszjak? w formie krótkiego video lub grafiki/kolażu. Zgłoszenia można wysyłać do 21.01.2018r.

Uniwersytet Przyrodniczy na targach West Africa Agrofood w Ghanie

Celem wizyty wielkopolskiej delegacji na targach  w Akrze  była promocja Marki Wielkopolska w Afryce Zachodniej. Przedsiębiorcy nawiązali nowe kontakty, które mogą teraz skutkować dalszymi działaniami na tamtejszym rynku, m.in. dostosowaniem  oferty do wymagań konsumentów tego obszaru świata. Wielkopolska może zaoferować towary i usługi o standardach dobrej jakości, porównywalne z produktami Europy Zachodniej

„Łany” ambasadorem polskiej kultury

2 grudnia w sali koncertowej Koninklijk Conserwatorium Den Haag odbył się koncert z okazji 25-lecia Sceny Polskiej w Holandii. Głównym wykonawcą programu artystycznego podczas jubileuszowego koncertu w Hadze był Zespól Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Rzecznik prasowy UPP

ZałącznikRozmiar
PDF icon any_plakat.pdf355.64 KB
PDF icon pismo_do_Rektora.pdf216.78 KB

Spotkanie z Panią Elżbietą Guzikowską-Konopińską

5 grudnia 2017 roku, o godz. 16.00 w sali wykładowej nr 1 Kolegium Zembala na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UPP odbyło się spotkanie z Panią Elżbietą Guzikowską-Konopińską, która przedstawiła historię francuskiego ogrodnika a zarazem szkółkarza działającego w Polsce – Augusta Denizota.

Pani Elżbieta Guzikowska-Konopińska od 20 lat tworzy pod Poznaniem jedyny w swoim rodzaju ogród botaniczny „Elżbietówka”, którego jest założycielką i właścicielką.