Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Styczeń 2018 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Styczeń 2018

Wystawa projektów studentów pod tytułem: „Łącząc teorię z praktyką,”

Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 18 stycznia 2018 roku w Kórniku i zostało uświetnione obecnością Prorektora UPP prof. dr hab. inż. Krzysztofa Szoszkiewicza, burmistrza Miasta i Gminy Kórnik Jerzego Lechnerowskiego,  dziekana WISGP dr hab. inż. Jerzego Bykowskiego prof. UPP, vice burmistrza Antoniego Kalisza, przedstawicieli Rady Miasta i Gminy Kórnik, radnego powiatu poznańskiego, dyrektora CRiS OAZA Wojciecha Kiełbasiewicza, pracowników Urzędu Miasta, a także kadry akademickiej wraz z kierownikiem Kompleksowych Ćwiczeń Terenowych dr hab. inż.

99 urodziny Profesora Kazimierza Urbańskiego

Profesor Kazimierz Urbański urodził się w 1919 roku w Kuźnicy Trzcińskiej pod Kępnem, w roku powołania Wszechnicy Poznańskiej i powstania Wydziału Rolniczo-Leśnego. Studia leśne na Wydziale Rolniczo-Leśnym odbył w latach 1937-1939 i 1945-1946. Brał udział w wojnie obronnej 1939 r. W czasie okupacji pracował w tartaku, a później w zarządzie Ordynacji Ks. Radolinów w Jarocinie. W latach 1945-1951 był zatrudniony w Okręgu Lasów Państwowych w Poznaniu jako kierownik drużyny urządzania lasu.

XXVII Konferencja Studenckich Kół Naukowych „Człowiek i jego środowisko”

Zaproszenie kierujemy do Studentów studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia, członków Studenckich Kół Naukowych uczelni wyższych w Polsce i za granicą.

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny. Wystąpienia w formie referatów można zgłaszać w ramach sekcji Humanistyczno-Społecznej  lub Przyrodniczo-Ekonomicznej. Postery będą prezentowane w odrębnej sekcji, wspólnej dla wszystkich dyscyplin nauki. Językiem konferencji jest język polski.

 

Neurobiologia w Poznaniu na czterech uczelniach

Dnia 11 stycznia br. do tego grona dołączył Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (UMP). W nadchodzącym roku akademickim 2017/2018 studenci będą mogli się kształcić na studiach II stopnia w ramach nowego, wzbogaconego programu. Umowę o wspólnym prowadzeniu studiów interdyscyplinarnych na tym kierunku podpisali Rektorzy Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Medycznego.

Nasi studenci wśród laureatów I etapu konkursu „swissstandards.pl Od teorii do praktyki”

Jury, złożone z firm partnerskich konkursu wytypowało prace, które w finale, po napisaniu we współpracy z Partnerami, ubiegać się będą o tytuł najlepszej w swojej dziedzinie tematycznej i wartościowe nagrody: staże u wybranych Partnerów albo wartościowe nagrody rzeczowe lub finansowe.

Kolędowanie z Chórem Akademickim "Coro da Camera"

Dnia 13 stycznia 2018 o godz. 17.00 zespół wystąpił w Kolegium Rungego, gdzie - wraz z zespołem instrumentalnym złożonym z uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza, flecistką Klarą Nowacką oraz pianistką Anną Piwosz - dał koncert kolęd. Program koncertu objął kolędy polskie i innych narodów w nietuzinkowych opracowaniach. Wieczór ten był adresowany do pracowników oraz studentów naszej Uczelni. Zakończył się wspólnym kolędowaniem chóru oraz publiczności.

III Interdyscyplinarna Akademicka Konferencja Ochrony Środowiska

III IAKOŚ jest wydarzeniem dającym możliwość poszerzenia swoich horyzontów o inne dziedziny nauki, w zakresie ochrony środowiska, dlatego każdemu polecamy wzięcie w niej udziału. Pragniemy zachęcić jak największą liczbę studentów z różnych kierunków technicznych do wymiany doświadczeń i pomysłów na tematy prośrodowiskowe.

 

Rejestracja uczestników rusza już 22.01.2017r!

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej: https://pg.edu.pl/iakos

Nagroda za popularyzowanie nauki

Jurorzy docenili częstą obecność pracowników i doktorantów IZ w mediach, zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich. Jak podkreślają laureaci nagrody, ważna dla nich jest popularyzacja wyników własnych prac, jak i przybliżanie ludziom badań prowadzonych na świecie. Dzięki temu jak mówią przedstawiciele IZ korzyści osiągają obydwie strony: tzw. zwykli ludzie dowiadują się co ciekawego dzieje się w nauce, a naukowcy mogą łatwiej nawiązywać znajomości z innymi uczonymi i promować swoje dokonania.

Strony

WYDZIAŁY