luty 2018

Sukcesy poznańskich naukowców z udziałem UPP

Projekt przez cztery lata prowadził nasz Uniwersytet we współpracy z licznymi partnerami, m.in. Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu, Instytutem Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu, PozLab.

10. Tydzień Mózgu w Poznaniu

Zapraszamy na spotkania w ramach 10. Tygodnia Mózgu w Poznaniu. Przygotowaliśmy dla Państwa 10 wykładów oraz koncert, który odbędzie się zaraz po poniedziałkowych wykładach w sali Dużej Ośrodka Nauki PAN.

Zarezerwujcie Państwo swój czas w dniach 12-16 marca 2018 r.
codziennie od godz. 17.00 do 19.00, a w poniedziałek do godz. 20.00.

Umowa o współpracy z Volkswagen Poznań sp. z o.o.

Rozmowy z Volkswagen Poznań w sprawie określenia możliwego zakresu współpracy dotyczącej aspektów środowiskowych na terenie zakładu, tj. gospodarka odpadami, ochrona wody i powietrza trwały od września 2017 roku. Do realizacji działań wchodzących w zakres współpracy włączyli się naukowcy z czterech wydziałów UPP – Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii, Wydziału Technologii Drewna oraz Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu.

Festiwal Nauki w Ghanie z udziałem UPP

Pracownicy Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej naszej uczelni – prof. dr hab. Bogdan Chojnicki z Katedry Meteorologii i Klimatologii oraz mgr Joanna Chmist z Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska, wygłosili wykłady nt. Plants-climate interactions. Carbon in terrestial ecosystems oraz Water quality monitoring by living organisms wykorzystując transmisję za pomocą komunikatora Skype.

Dzień Współpracy na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym

Podczas „Dnia Współpracy” uczniowie zasięgnęli informacji na temat oferty dydaktycznej, mobilności studentów, zasad rekrutacji, wyjazdów studyjnych, programów stażowych - poznając ogólne zasady i najważniejsze atuty studiowania na naszym Wydziale.

Przedsięwzięcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem szkół - wzięło w nim udział około 750 uczniów oraz 45 opiekunów z 22 różnych placówek będących partnerami Wydziału. Gościliśmy dyrektorów, nauczycieli, uczniów oraz zarząd firmy partnerskiej WE-S z następujących jednostek:

Praktyki absolwenckie

Oferta kierowana jest do absolwentów szkół średnich i wyższych, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Zakres zadań wykonywanych w ramach umowy o praktykę absolwencką dotyczy w szczegółności prowadzenia czynności administracyjno.

Szczegółowe informacje na temat wymagań stawianych kandydatom oraz zakresu obowiązków znajdują się w załączniku.

ZałącznikRozmiar
PDF icon OFERTA - PRAKTYKI ABSOLWENCKIE.pdf310.46 KB

Policealna Szkoła Przyrodnicza w Poznaniu

Szkoła przeznaczona jest dla osób posiadających wykształcenie średnie lub średnie branżowe, umożliwiająca uzyskanie zawodu technika weterynarii oraz technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, dzięki kompetentnej i doświadczonej kadrze dydaktycznej oraz nowoczesnej, specjalistycznej infrastrukturze naukowo-badawczej i bazie doświadczalnej jest w pełni przygotowany do kształcenia w ww. zawodach, które wpisują się w profil działalności UPP oraz Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu.

ZałącznikRozmiar
PDF icon Decyzja.pdf674.68 KB