luty 2018

Umowa o współpracy z Volkswagen Poznań sp. z o.o.

Rozmowy z Volkswagen Poznań w sprawie określenia możliwego zakresu współpracy dotyczącej aspektów środowiskowych na terenie zakładu, tj. gospodarka odpadami, ochrona wody i powietrza trwały od września 2017 roku. Do realizacji działań wchodzących w zakres współpracy włączyli się naukowcy z czterech wydziałów UPP – Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii, Wydziału Technologii Drewna oraz Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu.

Festiwal Nauki w Ghanie z udziałem UPP

Pracownicy Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej naszej uczelni – prof. dr hab. Bogdan Chojnicki z Katedry Meteorologii i Klimatologii oraz mgr Joanna Chmist z Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska, wygłosili wykłady nt. Plants-climate interactions. Carbon in terrestial ecosystems oraz Water quality monitoring by living organisms wykorzystując transmisję za pomocą komunikatora Skype.

Dzień Współpracy na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym

Podczas „Dnia Współpracy” uczniowie zasięgnęli informacji na temat oferty dydaktycznej, mobilności studentów, zasad rekrutacji, wyjazdów studyjnych, programów stażowych - poznając ogólne zasady i najważniejsze atuty studiowania na naszym Wydziale.

Przedsięwzięcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem szkół - wzięło w nim udział około 750 uczniów oraz 45 opiekunów z 22 różnych placówek będących partnerami Wydziału. Gościliśmy dyrektorów, nauczycieli, uczniów oraz zarząd firmy partnerskiej WE-S z następujących jednostek:

Policealna Szkoła Przyrodnicza w Poznaniu

Szkoła przeznaczona jest dla osób posiadających wykształcenie średnie lub średnie branżowe, umożliwiająca uzyskanie zawodu technika weterynarii oraz technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, dzięki kompetentnej i doświadczonej kadrze dydaktycznej oraz nowoczesnej, specjalistycznej infrastrukturze naukowo-badawczej i bazie doświadczalnej jest w pełni przygotowany do kształcenia w ww. zawodach, które wpisują się w profil działalności UPP oraz Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu.