Maj 2018

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu laureatem Kuźni Kadr w tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zdobył nagrodę Kuźnia Kadr w tegorocznej edycji Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw. Wyróżnienie to otrzymuje uczelnia, która zanotowała największe postępy w kształceniu kadr naukowych. „Stan kadry naukowo-dydaktycznej Uniwersytetu Przyrodniczego jest naszą mocną stroną i stanowi ogromny potencjał intelektualny. – komentuje wyróżnienie prof. dr hab. Roman Gornowicz, prorektor ds. kadr i rozwoju UPP - Od kilku lat utrzymuje się wysoka liczba uzyskiwanych stopni naukowych.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu najlepszą uczelnią rolniczą w Polsce. W kategorii kierunki rolnicze i leśne numerem jeden Wydział Leśny UPP.

Najlepsi z natury to nie tylko slogan reklamowy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu to wyraz pozycji rankingowej uczelni. Przynależność Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu do elitarnej ogólnopolskiej czołówki akademickiej potwierdza ranking szkół wyższych, tworzony przez Fundację edukacyjną „Perspektywy”.

Wizyta delegacji z peruwiańskiego Universidad Católica Santa Maria

28 maja br. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu gościła delegacja z Universidad Católica Santa Maria w Arequipa (Peru). W ramach wizyty odbyło się spotkanie z przedstawicielami władz uczelni. Goście odwiedzili także Katedrę Biochemii i Biotechnologii (Biocentrum) oraz Katedrę Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności (Pilotowa Stacja Biotechnologii).

Rzecznik prasowy UPP

STATUETKA HONOROWEGO HIPOLITA CEGIELSKIEGO DLA REKTORA UPP PROF. JANA PIKULA

W sobotę, 26 maja 2018 roku, w Poznaniu, w Auli Lubrańskiego w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, podczas uroczystość Jubileuszu 20 lat istnienia i działalności Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego prof. dr hab. Jan Pikul, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu otrzymał statuetkę Honorowego Hipolita -  Godność ”Lidera Pracy Organicznej”.

Sesja Studenckich Kół Naukowych

Tegoroczna Sesja odbyła się 22 maja w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym
w Zielonce. Obrady podzielone były na sekcje: Techniczną, Przyrodniczą,
Nauk Ekonomiczno-Społecznych oraz Sesję Posterową. Zaprezentowano dorobek naukowy
aż 17 z 25 działających na naszym Uniwersytecie kół naukowych. Wygłoszono
ogółem 21 referatów, w tym: 6 w Sekcji Nauk Technicznych, 7  w Sekcji Nauk
Ekonomiczno–Społecznych, 8 w Sekcji Przyrodniczej, natomiast w Sekcji Posterowej przedstawiono 14 plakatów. Prezentacje uczestników wnikliwie oceniało jury, w składzie:

Sesja naukowa "Granice badań naukowych”

Przedstawiciele różnych dyscyplin nauki spotkali się 21 maja w Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu  na sesji naukowej "Granice badań naukowych”. Spotkanie zorganizowane zostało przez Duszpasterstwo Pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a poświęcone było etycznym i normatywnym problemom badań naukowych. Słowo wstępne wygłosił prof. dr hab. Jan Pikul, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Następnie swoje wystąpienia mieli prof. dr hab. n. med.

Katedra Meblarstwa Wydziału Technologii Drewna UPP na Milan Design Week

Targi Salone del Mobile i towarzyszący im Milan Design Week co roku kształtują trendy i wiedzę o projektowaniu – spośród wszystkich imprez branży odwiedza je najwięcej zwiedzających, mają również największą liczbę wystawców. W ramach tegorocznej edycji, którą odwiedziła rekordowa ponad 500 000 publiczność, naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przedstawili wyniki prac poświęconych tematyce projektowania mebli dla osób starszych, zrealizowanych w ramach projektu BaltSe@nioR,