Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Marzec 2019 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Marzec 2019

XXVII POSIEDZENIE SENATU UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia przez JM Rektora, prof. dr. hab. Jana Pikula gratulacji prof. dr. hab. Danielowi Lipińskiemu z okazji nadania przez Prezydenta RP tytułu profesora. Pan profesor Daniel Lipiński jest pracownikiem Katedry Biochemii i Biotechnologii na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii UPP.

Przedstawiciele wiodących wytwórni pasz i środków żywienia zwierząt odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, czyli studia dualne Żywienie zwierząt* nabierają tempa

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele następujących firm - partnerów w projekcie: Agrifirm Polska sp. z o.o., Biochem, De Heus, Josera Polska sp. z o.o. , Neorol sp. z o. o, Sano - Nowoczesne Żywienie Zwierząt sp. z o.o., Trouw Nutrition Polska sp. z o.o., Wytwórnia Pasz Lira sp. z o.o., Wytwórnia Premiksów LNB - Cargill Poland Sp. z o.o., Wytwórnie Pasz Piast.

POWITANIE WIOSNY NA UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM W POZNANIU

Wydarzenie było ciekawą alternatywą dla uczniów umożliwiającą wspólne spędzenie pierwszego dnia wiosny oraz okazją ułatwiającą młodzieży podjęcie decyzji co do swojej przyszłości. Uczestnicy mieli okazję osobiście zapoznać się i przekonać jak ważne problemy i zagadnienia badawcze związane z codziennym życiem rozwiązują pracownicy i studenci Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii.

Studecni i pracownicy Wydziału Leśnego UPP sadzą las na terenie poklęskowym w Nadleśnictwie Gniezno

Sadzenie nowego pokolenia drzew odbywa się na terenie Nadleśnictwa Gniezno w ramach zajęć praktycznych studentów kierunku leśnictwo studiów stacjonarnych. W sadzeniu lasu uczestniczyć będzie około półtora tysiąca studentów i pracowników naszego Wydziału. Akcja realizowana jest przez Wydział Leśny w porozumieniu z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Poznaniu i będzie trwała przez trzy tygodnie.

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY NA WYDZIALE INŻYNIERII ŚRODOWISKA I GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ UPP

Celem spotkania była prezentacja dorobku Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej UPP oraz okazja do podzielenia się specjalistyczną, ale przedstawioną w przystępnej formie wiedzą o wodzie i wszystkim, co z nią związane. Referaty skierowane były do środowisk związanych z praktyką, pracowników naukowych, studentów oraz uczniów szkół średnich zainteresowanych tą tematyką. W tym dniu odbył się również  Wydziałowy Czwórbój Wiedzy i Umiejętności Instalacyjnych o Mosiężny Czwórnik.

 

KONFERENCJA PRASOWA XXI POZNAŃSKIEGO FESTIWALU NAUKI I SZTUKI

Już po raz 22. siedem poznańskich uczelni: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a także Laboratorium Wyobraźni PPNT i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk zjednoczą siły, aby pokazać, jak ciekawa i pasjonująca jest nauka i sztuka.

FINAŁ XXI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWNOŚCI

Celem Olimpiady jest podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego oraz pobudzenie i rozwijanie zainteresowań problemami produkcji żywności.  Organizatorami wydarzenia są Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu we współpracy z poznańskim Zespołem Szkół Przemysłu Spożywczego oraz profesorowie: prof. dr hab. Jan Pikul, Rektor UPP, prof. dr hab. Jan Michniewicz, prof. dr hab. Zbigniew Czarnecki.

INAUGURACJA UNIWERSYTET MŁODYCH PRZYRODNIKÓW NA WTD

Celem pozaszkolnych zajęć edukacyjnych „Tego nie wiesz o drewnie” jest rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów szeroko rozumianą branżą drzewną, która jest ekologiczna i innowacyjna, z doskonałymi perspektywami rozwoju. Projekt ma za zadanie inspirować młodych ludzi do odkrywania nowych zainteresowań i pasji związanych z drzewnictwem, a także propagować innowacyjność w tej branży.

ABSOLUTORIUM STUDENTÓW ANGLOJĘZYCZNYCH

Po otwarciu uroczystości głos zabrał prof. dr hab. Jan Pikul, Rektor UPP. W swoim wystąpieniu podziękował absolwentom za zaangażowanie i życzył im wielu sukcesów w przyszłości. Następnie studenci otrzymali karty absolutoryjne z rąk JM Rektora i Dziekanów: Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach prof. dr. hab. Piotra Ślósarza, Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu dr. hab. Tomasza Kosiady, Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej dr. hab. inż.

Strony

WYDZIAŁY