Czerwiec 2019

XXX POSIEDZENIE SENATU UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

W dniu 26 czerwca 2019 roku odbyło się XXX posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, podczas którego pozytywnie rozpatrzono wniosek Rady Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu o nadanie tytułu doktora honoris causa prof. dr. Romanowi Przybylskiemu. Pozytywnie zaopiniowano również kandydaturę prof. dr. hab. Leszka Nogowskiego na członka Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Następnie Senat podjął uchwałę w sprawie zmiany składu Uczelnianej Komisji Wyborczej.

UCHWALONO STATUT UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

Informujemy, że na XXX posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, w dniu 26 czerwca 2019 r. Senatorowie UPP przyjęli nowy Statut Uczelni.

Projekt, jako wynik pracy ponad 60 osób, jest wypracowanym kompromisem. – mówił prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak, Przewodniczący Komisji rektorskiej ds. przygotowania projektu nowego Statutu UPP podczas środowego Senatu - Staraliśmy się, aby została zachowana równowaga pomiędzy przepisami ustawy a oczekiwaniami społeczności akademickiej.

Uroczystość wręczenia dyplomu doktora honoris causa UPP prof. Hubertowi Hasenauerowi

Od uroczystości wręczenia dyplomu Doktora Honoris Causa prof. Hubertowi Hasenauerowi, Rektorowi Universität für Bodenkultur Wien (Uniwersytet Zasobów Naturalnych i Nauk Przyrodniczych w Wiedniu), rozpoczęły się obchody jubileuszowe Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

OBCHODY 100-LECIA AKADEMICKICH STUDIÓW ROLNICZO-LEŚNYCH

„Z doświadczeniem i pasją w przyszłość” to hasło przewodnie jubileuszu 100-lecia Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych, który obchodzimy w czerwcu 2019 roku. Wydział Rolniczo-Leśny powstał jako czwarty na ówczesnym Uniwersytecie Poznańskim, obok Wydziałów: Filozoficznego, Prawnego (później Prawno-Ekonomicznego) i Lekarskiego. Ogólnouczelniane uroczystości jubileuszowe z tej okazji odbyły się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu 13 i 14 czerwca 2019 roku.

Koncert Jubileuszowy z okazji z 25-lecia działalności artystycznej chóru CORO DA CAMERA

W sobotę 15 czerwca 2019 w Kolegium Rungego odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 25-lecia działalności artystycznej  Chóru Akademickiego CORO DA CAMERA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod dyrekcją dr Barbary Dąbrowskiej-Silskiej.  W programie znalazł się między innymi barokowy Magnificat Jacka Różyckiego, utwory współczesnych kompozytorów chóralnych oraz chóralne opracowania piosenek pop.

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W POZNANIU ROZPOCZĄŁ WSPÓŁPRACĘ Z PGE ENERGIA ODNAWIALNA

Porozumienie w tej sprawie podpisano 14 czerwca 2019 r. podczas jubileuszowych obchodów odbywających się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Swoje podpisy na dokumencie złożyli prof. dr hab. Jan Pikul, Rektor UPP oraz Szymon Kowalski, Dyrektora Biura Rozwoju i Innowacji PGE Energia Odnawialna