Czerwiec 2019

LAUREACI SESJI STUDENCKICH KÓŁ NAUKOWYCH UPP ODEBRALI NAGRODY

Prof. dr hab. Cezary Mądrzak, Prorektor ds. studiów oraz prof. dr hab. Roman Gornowicz, Prorektor ds. kadr i rozwoju uczelni 24 czerwca 2019 roku w Sali Senatu wręczyli nagrody dla laureatów tegorocznej Sesji Studenckich Kół Naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

XXX POSIEDZENIE SENATU UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

W dniu 26 czerwca 2019 roku odbyło się XXX posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, podczas którego pozytywnie rozpatrzono wniosek Rady Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu o nadanie tytułu doktora honoris causa prof. dr. Romanowi Przybylskiemu. Pozytywnie zaopiniowano również kandydaturę prof. dr. hab. Leszka Nogowskiego na członka Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Następnie Senat podjął uchwałę w sprawie zmiany składu Uczelnianej Komisji Wyborczej.

UCHWALONO STATUT UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

Informujemy, że na XXX posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, w dniu 26 czerwca 2019 r. Senatorowie UPP przyjęli nowy Statut Uczelni.

Projekt, jako wynik pracy ponad 60 osób, jest wypracowanym kompromisem. – mówił prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak, Przewodniczący Komisji rektorskiej ds. przygotowania projektu nowego Statutu UPP podczas środowego Senatu - Staraliśmy się, aby została zachowana równowaga pomiędzy przepisami ustawy a oczekiwaniami społeczności akademickiej.

OBCHODY 100-LECIA AKADEMICKICH STUDIÓW ROLNICZO-LEŚNYCH

„Z doświadczeniem i pasją w przyszłość” to hasło przewodnie jubileuszu 100-lecia Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych, który obchodzimy w czerwcu 2019 roku. Wydział Rolniczo-Leśny powstał jako czwarty na ówczesnym Uniwersytecie Poznańskim, obok Wydziałów: Filozoficznego, Prawnego (później Prawno-Ekonomicznego) i Lekarskiego. Ogólnouczelniane uroczystości jubileuszowe z tej okazji odbyły się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu 13 i 14 czerwca 2019 roku.

Koncert Jubileuszowy z okazji z 25-lecia działalności artystycznej chóru CORO DA CAMERA

W sobotę 15 czerwca 2019 w Kolegium Rungego odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 25-lecia działalności artystycznej  Chóru Akademickiego CORO DA CAMERA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod dyrekcją dr Barbary Dąbrowskiej-Silskiej.  W programie znalazł się między innymi barokowy Magnificat Jacka Różyckiego, utwory współczesnych kompozytorów chóralnych oraz chóralne opracowania piosenek pop.