Lipiec 2019

WYSOKA POZYCJA STUDENTÓW UPP W AKADEMICKICH MISTRZOSTWACH EUROPY W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Studenci Wydziału Ekonomiczno-Społecznego UPP bardzo dobrze spisali się podczas zawodów, zajmując wysoką czwartą pozycję. Podczas fazy zasadniczej zwycięska austriacka para przegrała tylko jeden mecz właśnie ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  W starcie o brązowy medal Aleksander Poznański i Karol Radzikowski przegrali z zawodnikami z Uniwersytetu Sportowego w Kownie. Kierownikiem naszego zespołu jest mgr Julia Samulczyk, a trenerem mgr Sławomir Juryta, Kierownik Centrum Kultury Fizycznej UPP.

Naszym sportowcom i ich opiekunom gratulujemy wysokiego wyniku!

Naszym sportowcom i ich opiekunom gratulujemy wysokiego wyniku!

Ocena związku pomiędzy wzorami żywienia a zdrowiem metabolicznym kobiet w okresie okołomenopauzalnym i po menopauzie - Menoprojekt

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie Menoprojekt organizowanym przez Instytut Żywienia Człowieka i Dietetyki. Badania dotyczą oceny sposobu żywienia kobiet w okresie okołomenopauzalnym i po menopauzie.

Kogo poszukujemy?

Kobiet w wieku 45-65 lat, nie stosujących hormonalnej terapii zastępczej.

Co oferujemy?

➡bezpłatną analizę i ocenę składu ciała (m.in. badanie zawartości tkanki tłuszczowej wisceralnej)

Diamentowy Grant dla studentki UPP

Projekt badawczy Klaudii Szali, studentki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP, kierunek biologia, został wyróżniony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureatka otrzymała grant na realizację projektu „Rola pigmentacji skorup jaj w doborze płciowym: czy intensywność pigmentacji jest wskaźnikiem kondycji samicy i wpływa na wielkość inwestycji rodzicielskiej samca (na przykładzie gąsiorka Lanius collurio)”.

SPACER NA STULECIE

Z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego organizowany jest cykl spacerów po budynkach uniwersyteckich.  W ostatnim tygodniu czerwca spacer taki odbył się po kampusie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a uczestników oprowadzała prof. dr hab. Monika Kozłowska.

Technologia opracowana na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu dostępna w sprzedaży

W wyniku komercjalizacji technologii - „Mebel wielofunkcyjny do spania, przechowywania i pracy”, przeprowadzonej przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu podpisał umowę licencyjną z firmą „Idźczak-Meble”. Jej twórcami są Pan dr inż. Krzysztof Wiaderek oraz Pani inż. Zuzanna Klorek – studentka Wydziału Technologii Drewna. Mebel pod nazwą handlową SMART został opracowany według licencjonowanej technologii i obecnie można go znaleźć w ofercie firmy „Idźczak-Meble”

XXXI POSIEDZENIE SENATU UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

W dniu 3 lipca 2019 roku odbyło się XXXI posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, podczas którego uchwalono Regulamin studiów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który obowiązywać będzie od 1 października 2019 r. Jest to kolejny element wdrażania reformy szkolnictwa wyższego w naszym Uniwersytecie i stanowi formalne wypełnienie zapisów Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

DR HAB. MAREK SKRZYPSKI Z WMWZ UPP POWOŁANY ZOSTAŁ DO AKADEMIA MŁODYCH UCZONYCH POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Akademia Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk ma 17 nowych członków. Jednym z nich w Wydziale II Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN został dr hab. Marek Skrzypski z Katedry Fizjologii i Biochemii Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wyboru dokonano na 139. sesji Zgromadzenia Ogólnego PAN.