Listopad 2019

Konferencja w ramach projektu Bachelor & Meister

W dniu 25 października 2019 roku odbyła się międzynarodowa konferencja na temat ,,Innowacyjne metody kształcenia szansą na rozwój kadr MŚP”, zorganizowana przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu wraz z Parlamentem Hanzeatyckim oraz Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu w ramach Projektu Bachelor & Meister.

TYTUŁ DOKTORA HONORIS CAUSA DLA PROF. DR. HAB. PIOTRA TRYJANOWSKIEGO

25 listopada 2019 roku powiększyło się grono profesorów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy otrzymali najwyższą godność akademicką. W tym dniu dyplom doktora honoris causa Czeskiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Pradze  (Czech University of Life Sciences) odebrał prof. dr hab. Piotr Tryjanowski, dyrektor Instytutu Zoologii UPP.

Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii Symbolem Synergii Nauki i Biznesu 2019

Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu otrzymał tytuł Symbol 2019 w kategorii synergia nauki i biznesu. Program prowadzony jest od 9 lat przez redakcję dwóch niezależnych dodatków – „Monitora Rynkowego” dystrybuowanego z „Dziennikiem Gazetą Prawną” oraz „Monitora Biznesu” dystrybuowanego z „Rzeczpospolitą”.

Jesienne spotkania sadownicze w R-SGD Przybroda

19 listopada 2019 roku w Rolniczo - Sadowniczym Gospodarstwie Doświadczalnym Przybroda, odbyło się seminarium sadownicze, zorganizowane przez R-SGD Przybroda oraz firmę SynthosAgro przy współpracy Koła Sadowników Wielkopolskiego Związku Ogrodniczego. Celem spotkania było omówienie aktualnej sytuacji sadowniczej oraz przedstawienie szerokiej gamy środków ochrony roślin firmy SynthosAgro.

XXXIV POSIEDZENIE SENATU UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

27 listopada 2019 roku odbyło się XXXIV posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przed rozpoczęciem obrad JM Rektor, prof. dr hab. Jan Pikul złożył wyrazy uznania i wręczył listy gratulacyjne z okazji nadania przez Prezydenta RP tytułu profesora: prof. dr. hab. Mirosławowi Mleczek (Wydział Technologii Drewna), prof. dr hab. Magdalenie Rudzińskiej (Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu),  prof. dr hab. Izabeli Szczerbal (Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach). List gratulacyjny odebrał również prof. dr hab.

II Ogólnopolska Konferencja “Biotechnologia niejedno ma imię

W dniach 23-24 listopada 2019 roku w budynku Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy ul. Dojazd 11 odbyła się II Ogólnopolska Konferencja “Biotechnologia niejedno ma imię. Organizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Studentów Biotechnologii OPERON przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Podczas konferencji świętowano również 20-lecie KNSB OPERON. Z tej okazji przed budynkiem Biocentrum posadzono klon i nazwano go „Klon Operon”.

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu STUDENT-WYNALAZCA 2019/2020

Konkurs jest adresowany do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą. Do konkursu mogą być również zgłoszone wynalazki i wzory użytkowe, które powstały w ramach współpracy międzynarodowej, których współtwórcami są studenci zagranicznych uczelni.

Konkurs dla studentów i pracowników UPP "Nasze brand hero"

Pomysły powinny być oryginalne, uniwersalne, czytelne, przywodzące najbardziej trafne skojarzenia związane z szeroko rozumiana społeczną odpowiedzialnością jednostki.

Do konkursu mogą przystąpić przedstawiciele społeczności akademickiej (pracownicy, studenci, doktoranci).

Konkurs trwa od 27 listopada do 4 grudnia 2019 roku.