Styczeń 2020

21 NAUKOWCÓW Z UPP W KOMITETACH NAUKOWYCH PAN

21 naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zostało wybranych do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020-2023. W wyniku głosowania, w którym mogli brać udział samodzielni pracownicy naukowi z całej Polski, w skład prestiżowych gremiów weszli:

Komitet Nauk Ekonomicznych PAN:

• Prof. dr hab. Walenty  Poczta

Komitet Nauk o Finansach PAN:

• Prof. dr hab. Alfred Janc

Komitet Biotechnologii PAN:

XXXVI POSIEDZENIE SENATU UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

Od wręczenia wyróżnień dla absolwentów rozpoczęło się pierwsze w nowym roku posiedzenie Senatu. Były to nagrody im. prof. dr. hab. Jerzego Zwolińskiego za prace magisterskie o wybitnych walorach poznawczych lub aplikacyjnych, wykonanych w roku akademickim 2018/2019. Rektorska Komisja ds. Nagród i Wyróżnień dla Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wyłoniła trzech laureatów.

Prezentacja oferty Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu podczas Misji Edukacyjnej NAWA w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie to szybko rosnący rynek edukacyjny, z najwyższą na świecie liczbą szkół międzynarodowych i z perspektywami kontynuacji wzrostu liczby studentów. W organizowanej przez NAWA Polskiej Misji Edukacyjnej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbywającej się 21-24 stycznia 2020 r. udział wzięli pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  Prezentowali oni UPP podczas 16 Międzynarodowych Targów Edukacyjnych w Dubaju, w których udział wzięły 93 instytucje z całego świata.

JUBILEUSZ PROF. DR. HAB. RYSZARDA SŁOMSKIEGO

W Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu 24 stycznia 2020 roku współpracownicy wraz z władzami rektorskimi UPP, przedstawiciele poznańskiej społeczności akademickiej, uczniowie i przyjaciele uczcili jubileusz 70. rocznicy urodzin i 48-lecia pracy naukowej prof. dr. hab. Ryszarda Słomskiego, kierownika Katedry Biochemii i Biotechnologii Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii UPP.

Uroczyste otwarcie nowego budynku Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Dnia 21 stycznia 2020 roku miała miejsce uroczystość otwarcia nowego skrzydła budynku na terenie kampusu Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Jest to kontynuacja zabudowań ulicy Botanicznej. Nowopowstały budynek zajmuje łączną powierzchnię całkowitą prawie 2500 m2. Bryła budynku zaprojektowana została w kształcie regularnego prostokąta z powtarzalnym układem kondygnacji, z wysuniętą częścią parterową. Posiada 4 kondygnacje nadziemne.

Dzień integracyjny na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu

Spotkanie integracyjne studentów anglojęzycznych studiów magisterskich zostało zorganizowane po raz trzeci. Tegoroczna fascynująca podróż kulinarna poczynając od Zimbabwe, Irak, Jordanię, Indie, Bangladesz, Chiny i Indonezję, z udziałem potraw z polski, pozwala na integrację przy najbardziej podstawowym akcie ludzkiej aktywności – jedzeniu. Okazuje się, że kolor skóry, wyznawana religia, poglądy na rozwój świata wpojone w dzieciństwie nie mają znaczenia. Dobre jedzenie pozwala przełamać większość barier.

List intencyjny w sprawie współpracy

Instytut Technologii Żywności Pochodzenia Roślinnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu rozpoczął współpracę z Browarem Sady. Podpisano list intencyjny określający ramy kooperacji. Sygnatariuszem ze strony Uczelni był Pan Prof. dr hab. Jacek Nowak, Browar Sady reprezentował prezes zarządu Pan Jakub Nożownik. Wyrażono wolę współpracy w następujących działaniach:

KOMUNIKAT DLA STUDENTÓW I ROKU WSZYSTKICH KIERUNKÓW STUDIÓW STACJONARNYCH

1. Nauka języka obcego rozpocznie się w semestrze letnim (do wyboru: angielski lub niemiecki).

2. Student zobowiązany jest do kontynuacji nauki języka obcego, gdyż zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, musi osiągnąć co najmniej poziom B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

3. Przydział do grupy językowej odbędzie się się na podstawie wyników pisemnego egzaminu maturalnego z języka obcego.