luty 2020

Komunikat Rektora UPP

W związku z rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2  zawieszam do dnia 31.03.2020 wymianę osobową z partnerami z  Chińskiej Republiki Ludowej, Korei Południowej, Japonii, Iranu oraz północnych Włoch. Studentów wracających z tych regionów, proszę o powstrzymanie się od udziału w zajęciach w terminie do dwóch tygodni od przyjazdu do Poznania. Nieobecności zostaną usprawiedliwione bez konieczności ich odrabiania.

KOMUNIKAT DZIAŁU WSPÓŁPRACY Z ZAGRANICĄ

W związku z rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2, prosimy osoby powracające z zagranicy aby ograniczały bezpośrednie kontakty z pracownikami Działu Współpracy z Zagranicą.

Prosimy, w miarę możliwości, komunikować się drogą elektroniczną lub uzgadniać sprawy telefonicznie. Terminy dokonywania rozliczeń podróży służbowych zagranicznych ulegają wydłużeniu z przepisowych 14 dni, aż do 30 dni od daty powrotu.

Dział Współpracy z Zagranicą

XXXVII POSIEDZENIE SENATU UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

Od wyrażenia opinii o kandydatach na Rektora UPP rozpoczęło się XXXVII posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, które odbyło się 26 lutego 2020 r. Zgodnie ze Statutem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym oraz kalendarzem wyborczym, 21 lutego br. zgłoszony został kandydat na rektora UPP na kadencję 2020-2024, prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, który uzyskał pozytywną opinię Senatu.

Informacja dla podróżujących

Uprzejmie informujemy o komunikacie wydanym przez Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z rozprzestrzeniającym się wirusem COVID-19, który informuje m.in. o tym, że aktualnie nie ma wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ani Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), które nakazywałyby objęcie nadzorem osoby powracające z krajów azjatyckich, jeżeli nie spełniają one kryteriów kwalifikacji do dalszego postępowania.

Dzień Współpracy na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym UPP

W dniu 12 lutego 2020., na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Wydział Ekonomiczno-Społeczny zorganizował V edycję „Dnia Współpracy”. Wydarzenie dedykowane było uczniom szkół średnich, województwa wielkopolskiego, z którymi WE-S podpisał umowy partnerskie. Przedsięwzięcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, uznaniem szkół – swój udział zgłosiło ponad 950 uczniów oraz 54 nauczycieli z 26 placówek będących partnerami Wydziału

12. Tydzień Mózgu w Poznaniu

Podczas imprezy zostanie podjęta próba odpowiedzi na ważne pytania dotyczące działania mózgu i naszego układu nerwowego. Tym razem dowiemy się m. in.: czy można zatrzymać proces starzenia się mózgu? jak usprawnić pamięć? skąd się bierze autyzm? kiedy zostanie wyhodowany mózg w laboratorium? Jak zachować sprawny umysł przez całe życie? Na te, oraz inne pytania znajdziemy odpowiedź podczas 10 wykładów tegorocznej edycji Tygodnia Mózgu. W pierwszym dniu będzie można także wysłuchać koncertu pt.

Zajęcia dla uczniów szkół średnich na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu UPP

W dniach 18 i 19 lutego 2020 roku,  w ramach patronatu naukowego, Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu gościł dwie klasy o profilu biologiczno-chemicznym z III Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego w Poznaniu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z chemii żywności i mikrobiologii żywności, samodzielnie wykonywali eksperymenty chemiczne oraz mieli okazję zapoznać się z bazą dydaktyczną i naukową Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

DWIE DOKTORANTKI UPP W PÓŁFINALE 9. EDYCJI KONKURSU FAMELAB

Wśród tegorocznych półfinalistów 9. edycji konkursu FameLab w Polsce znalazło się 12 kobiet i 8 mężczyzn. Wybrano ich spośród 50 nadesłanych kandydatur. Wśród półfinalistek są dwie doktorantki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W sobotę 7 marca zmierzą się na scenie w Centrum Nauki Kopernik. Do finału awansuje połowa z nich.