Marzec 2020

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE - SKORZYSTAJ Z PORAD SPECJALISTÓW!

W związku z epidemią koronawirusa Urząd Miasta Poznania zachęca do skorzystania z bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologów. Opracowana został baza, w której znajdują się numery telefonów i adresy mailowe instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz podmiotów prywatnych gotowych do udzielania wsparcia psychologicznego osobom szczególnie tego potrzebującym. Wśród tych instytucji nie zabrakło Centrum Wsparcia i Rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznania.

STUDENCI I DOKTORANTKA UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU WYRÓŻNIENI ZA NAJLEPSZE PRACE MAGISTERSKIE I DOKTORANCKIE

Do konkursu co roku zgłaszane są prace doktorskie i magisterskie z dziedzin i dyscyplin nauki, które mogą znaleźć zastosowanie w funkcjonowaniu, rozwoju lub promocji Poznania jako silnego ośrodka naukowego. Prace ocenia Kapituła, w której skład wchodzą przedstawiciele i przedstawicielki urzędu, Rady Miasta Poznania oraz poznańskich uczelni.

Wyróżnienie w kategorii prac doktorskich trafiło do:

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W POZNANIU ON-LINE

W okresie zawieszenia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu zajęć dydaktycznych dla studentów i doktorantów umożliwia się nauczycielom akademickim prowadzenie tych zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość czytamy w Zarządzeniu Rektora UPP 34/2020. Podjęto zatem działania zmierzające do wprowadzenia zdalnego nauczania w praktyce.

CENTRUM WSPARCIA I ROZWOJU UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

Plan utworzenia Centrum powstał jako inicjatywa grupy specjalistów zajmujących się problematyką psychologiczną i społeczną zatrudnionych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Jest on wynikiem analizy rosnących potrzeb wspólnoty uniwersyteckiej w zakresie wsparcia jej członków w rozwiązywaniu problemów związanych z rozwojem osobistym i relacjami interpersonalnymi, a także zawodowych związanych z karierą i rynkiem pracy.

Apel Pełnomocnika Rektora ds. SOU

Szanowni Państwo,członkowie wspólnoty akademickiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Przez lata byli z nami, wspierali nas wiedzą i doświadczeniem, służyli pomocą. Znamy ich i pamiętamy o nich, pokażmy że nie tylko od święta.

Dziś, wobec wyzwań, jakie niesie ze sobą epidemia koronawirusa proszę:

ZATROSZCZMY SIĘ O NICH!