Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Czerwiec 2020 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Czerwiec 2020

DOKTORANTKI Z WYDZIAŁU MEDYCYNY WETERYNARYJNEJ I NAUK O ZWIERZĘTACH UPP STYPENDYSTKAMI NAWA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) rozstrzygnęła drugi nabór wniosków o stypendia w Programie im. Wilhelminy Iwanowskiej. Do renomowanych ośrodków naukowych za granicą wyjedzie 66 najlepszych doktorantów, wśród laureatów są dwie doktorantki z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP. Stypendystów wyłoniono spośród 228 osób, które złożyły wnioski.

Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach z certyfikatem „UCZELNIA LIDERÓW 2020”

29 czerwca 2020 roku w Patio Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się Uroczysta Gala Finałowa X edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC.

STUDENT WYDZIAŁU LEŚNEGO UPP W GRONIE FINALISTÓW KONKURSU STUDENCKI NOBEL 2020

Radosław Lewoń z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu znalazł się w gronie finalistów konkursu Studencki Nobel 2020 w kategorii nauki przyrodnicze i energetyka. Gala finałowa podczas, której poznamy zwycięzców poszczególnych kategorii tegorocznej edycji, odbędzie 24 lipca 2020. Już dziś trzymamy kciuki za naszego studenta.

 

UCHWAŁY SENATU PODJĘTE W TRYBIE OBIEGOWYM

W związku z trwającym na terenie naszego kraju stanem epidemii i ograniczonym funkcjonowaniem Uczelni 24 czerwca 2020 roku przeprowadzone zostało głosowanie nad uchwałami w trybie obiegowym z wykorzystaniem uczelnianej poczty elektronicznej i systemu do przeprowadzania elektronicznych głosowań.

W trybie obiegowym podjeto uchwały w następujących sprawach:

Projekt Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej z udziałem CKS Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Centrum Kultury Studenckiej UPP jako jedyny ośrodek kultury studenckiej wśród poznańskich Uczelni otrzymało zaproszenie do partycypacyjnego projektu Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej organizowanego przez ACK UMCS w Lublinie.

 

Wiek XXI niesie ze sobą potrzebę redefinicji pojęcia „kultura studencka”. Ostatnie trzydzieści lat okresu transformacji ustrojowej to czas wielkich zmian w obrębie polskiej kultury.

Komunikat Inspektoratu BHPiOP

W związku ze stopniowym przywracaniem działalności uczelni wprowadzane są różne rozwiązania techniczne i organizacyjne związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się SARS CoV-2 w społeczności akademickiej. Jednym z przeciwepidemicznych działań profilaktycznych jest zalecenie dla studentów, doktorantów i pracowników (prowadzących ćwiczenia praktyczne) używania w laboratoriach przyłbic przezroczystych twarzy.

Obrona pracy doktorskiej on-line na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach

W dniu 15 czerwca 2020 po raz pierwszy w historii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu @wmwzup.poznan odbyła się publiczna obrona pracy doktorskiej w wersji on-line, w dyscyplinie naukowej: zootechnika i rybactwo. Pan Abdelbasset Benzertiha M.Sc.

Strony

WYDZIAŁY