Czerwiec 2020

DOKTORANTKI Z WYDZIAŁU MEDYCYNY WETERYNARYJNEJ I NAUK O ZWIERZĘTACH UPP STYPENDYSTKAMI NAWA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) rozstrzygnęła drugi nabór wniosków o stypendia w Programie im. Wilhelminy Iwanowskiej. Do renomowanych ośrodków naukowych za granicą wyjedzie 66 najlepszych doktorantów, wśród laureatów są dwie doktorantki z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP. Stypendystów wyłoniono spośród 228 osób, które złożyły wnioski.

STUDENT WYDZIAŁU LEŚNEGO UPP W GRONIE FINALISTÓW KONKURSU STUDENCKI NOBEL 2020

Radosław Lewoń z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu znalazł się w gronie finalistów konkursu Studencki Nobel 2020 w kategorii nauki przyrodnicze i energetyka. Gala finałowa podczas, której poznamy zwycięzców poszczególnych kategorii tegorocznej edycji, odbędzie 24 lipca 2020. Już dziś trzymamy kciuki za naszego studenta.

UCHWAŁY SENATU PODJĘTE W TRYBIE OBIEGOWYM

W związku z trwającym na terenie naszego kraju stanem epidemii i ograniczonym funkcjonowaniem Uczelni 24 czerwca 2020 roku przeprowadzone zostało głosowanie nad uchwałami w trybie obiegowym z wykorzystaniem uczelnianej poczty elektronicznej i systemu do przeprowadzania elektronicznych głosowań.

W trybie obiegowym podjeto uchwały w następujących sprawach:

KONFERENCJA INKUBATOR INNOWACYJNOŚCI 2.0 - ONLINE

W dniu 19.06.2020 roku odbyła się konferencja podsumowująca działania realizowane w projekcie współfinansowanym w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn. „Inkubator Innowacyjności 2.0 (ININ 2.0)”.

Projekt Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej z udziałem CKS Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Centrum Kultury Studenckiej UPP jako jedyny ośrodek kultury studenckiej wśród poznańskich Uczelni otrzymało zaproszenie do partycypacyjnego projektu Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej organizowanego przez ACK UMCS w Lublinie.

Wiek XXI niesie ze sobą potrzebę redefinicji pojęcia „kultura studencka”. Ostatnie trzydzieści lat okresu transformacji ustrojowej to czas wielkich zmian w obrębie polskiej kultury.

Komunikat Inspektoratu BHPiOP

W związku ze stopniowym przywracaniem działalności uczelni wprowadzane są różne rozwiązania techniczne i organizacyjne związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się SARS CoV-2 w społeczności akademickiej. Jednym z przeciwepidemicznych działań profilaktycznych jest zalecenie dla studentów, doktorantów i pracowników (prowadzących ćwiczenia praktyczne) używania w laboratoriach przyłbic przezroczystych twarzy.