Prof. UPP dr hab. Piotr Szulc z nagrodą Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Za opracowanie i wdrożenie strategii integrowanej ochrony kukurydzy przed agrofagami do praktyki rolniczej Instytut Ochrony Roślin – PIB otrzymał nagrodę z ramienia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za wybitne osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie. Do nagrodzonego zespołu autorskiego, odpowiedzialnego za opracowanie strategii należy prof. UPP dr hab. Piotr Szulc z Katedry Agronomii, Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii.

Studenci Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP ze stypendiami naukowymi Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, tradycyjna uroczysta gala wręczenia stypendiów nie mogła się odbyć. Zamiast tego miało miejsce wirtualne wydarzenie, podczas którego Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak ogłosił listy studentów i uczniów wyróżnionych stypendiami naukowymi Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Wśród laureatów nie zabrakło studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Dziekan Wydziału Ekonomicznego, prof. dr hab. Walenty Poczta powołany przez Prezydenta RP do Rady ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich

W dniu 16 grudnia 2020 r. Prezydent Andrzej Duda powołał Radę ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP. W skład Rady, którą tworzą eksperci i praktycy z różnych dziedzin związanych ze wsią i rolnictwem, został powołany Dziekan Wydziału Ekonomicznego, Prof. dr hab. Walenty Poczta.

WIEŚCI AKADEMICKIE - nowe otwarcie

Właśnie ukazał się nowy numer „Wieści Akademickich”. Pismo zyskało zupełnie nową szatę graficzną, jak również zmieniła się jego zawartość merytoryczna. Czasopismo ukazywać się będzie kwartalnie, zarówno w formie cyfrowej, jak i papierowej.  Zapraszamy do lektury. Mamy nadzieję, że jego nowa, bardziej przejrzysta i atrakcyjna formuła, przypadnie do gustu wszystkim czytelnikom.

Zarządzenie o obniżeniu wysokości kosztów pośrednich. Mam nadzieję, że decyzja ta uruchomi wiele korzystnych dla uczelni procesów - mówi Rektor UPP

11 grudnia 2020 r. podpisane zostało Zarządzenie Rektora UPP o obniżeniu wysokości kosztów pośrednich dla tematów zleconych przez podmioty zewnętrzne oraz usług szkoleniowych. O tym dlaczego podjęta została taka decyzja oraz jakie ma przynieść korzyści rozmawiamy z Rektorem UPP prof. dr. hab. Krzysztofem Szoszkiewiczem (K.SZ).

Spotkanie władz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z Zhangir Khan West Kazahstan Agrarian - Technical University

10 grudnia 2020 odbyła się wideokonferencja pomiędzy przedstawicielami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Zhangir Khan West Kazakhstan Agrarian-Technical University. Spotkanie dotyczyło zintensyfikowania współpracy pomiędzy partnerskimi uczelniami.