Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility luty 2021 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

luty 2021

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu jako uczelnia dostępna bez barier

Dla dorosłego człowieka, zdrowego, w pełni sił, który nie potrzebuje wsparcia w doświadczaniu rzeczywistości, dostępność jest najczęściej niezauważalna. Jednak dla wielu osób, czasowo bądź trwale dotkniętych różnorodnymi trudnościami dostępność warunkuje możliwość samodzielnego, niezależnego funkcjonowania i udziału w różnych sferach życia. Jedną z tych sfer jest edukacja.

Komunikat nr 9 Koordynatora działań UPP wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2

W nawiązaniu do zorganizowanego dla społeczności akademickiej w dniu 15 stycznia br. spotkania zatytułowanego „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o wirusie SARS-CoV-2 oraz szczepionkach przeciw COVID-19” chciałabym zachęcić Państwa do wypełnienia on-line krótkiej, anonimowej ankiety dotyczącej nastawienia i poziomu zaufania Polaków do szczepionek przeciw COVID-19.

 

 

Antycovidowy akademik – przebudowa domu studenckiego "JURAND"

W tym roku rozpocznie się przebudowa Domu Studenckiego „Jurand” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który może pomieścić 500 studentów. Prace budowlano-instalacyjne mają na celu między innymi stworzenie warunków do zapobiegania ewentualnemu rozprzestrzenianiu się wirusa COVID – 19. Obiekt zlokalizowany jest w kampusie przy ul. Piątkowskiej składającym się z trzech akademików oraz pięcioskrzydłowego budynku dydaktycznego.

Konkurs "Ornitologia terapeutyczna"

Aktywne podpatrywanie przyrody, a zwłaszcza ptaków, doskonale wpływa na nasze zdrowie, tak fizyczne, jak i psychiczne. Szczególnie widać to w czasach pandemii. "Zauważają to także inni, a my zadaliśmy sobie trud krytycznego przejrzenia prac innych autorów, przybliżenia ich w języku polskim, a przede wszystkim zaproponowania pewnych zaleceń terapeutycznych. Tak, można w skrócie powiedzieć, powstała książka Ornitologia terapuetyczna" - mówi prof. Piotr Tryjanowski, współautor książki. 

Wyniki konkursu w ramach projektu "Inkubator Innowacyjności 4.0"

W wyniku przeprowadzonego w dniach 19 października – 30 listopada 2020 r. naboru złożono 33 wnioski konkursowe na łączną kwotę 1 313 388,00 PLN, przy alokacji środków przewidzianych na konkurs wynoszącej 834 000,000 PLN. Zgłoszenia zostały przesłane przez zespoły badawcze z czterech Wydziałów:

 

17 wniosków – Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu,

10 wniosków – Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej,

5 wniosków – Wydział Leśny i Technologii Drewna,

1 wniosek – Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii.

Strony

WYDZIAŁY