Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Kwiecień 2021 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Kwiecień 2021

Eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Niemalże 130 uczniów wzięło udział w tegorocznych eliminacjach okręgowych XLIV 2020/21 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (OWiUR) dla uczniów szkół średnich, które przeprowadzone zostały 23 kwietnia 2021 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Doktorantka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach z wyróżnieniem w konkursie FameLab POLAND

FameLab to międzynarodowy konkurs dla badaczy i badaczek, którzy na scenie przedstawiają wybrane zagadnienie naukowe tak, by zaciekawić publiczność. W tym roku finał polskiej edycji konkursu odbył się w niedzielę 25 kwietnia online. Swoje wystąpienia miało 10 finalistów, wśród których znalazła się Natalia Leciejewska, doktorantka, zatrudniona od października 2020 roku na stanowisku asystenta w Katedrze Fizjologii, Biochemii i Biostruktury Zwierząt - Zespół Fizjologii i Biochemii Zwierząt.

Natural Born Collective – piękne drewniane stoły efektem nowego upcyklingowego projektu młodych adeptów projektowania mebli

Młodym adeptom projektowania mebli oraz obróbki drewna zostało rzucone wyzwanie: dokonać upcyklingu materiałów użytych do stworzenia ubiegłorocznej wystawy Natural Born i zaprojektować z nich piękne drewniane stoły. Cztery zróżnicowane projekty o zdradzających ich charakter nazwach: Closer, Relations, Common i CUT, stworzyły kolekcję Natural Born Collective. 

Strona internetowa Kolegium Rektorów Miasta Poznania

Właśnie uruchomiona została strona internetowa Kolegium Rektorów Miasta Poznania (KRMP).  W serwisie internetowym zamieszczone zostały informacje dotyczące działalności Kolegium oraz publikowane będą na bieżąco aktualności związane z funkcjonowaniem poznańskiego środowiska akademickiego oraz tworzeniem federacji poznańskich uczelni publicznych.

Świadome zarządzanie bioróżnorodnością nie jest prawem, ale obowiązkiem człowieka - nowa strategia leśna Unii Europejskiej

W poniedziałek 19.04 zakończyły się konsultacje dotyczące nowej strategii leśnej Unii Europejskiej. Jak czytamy na stronach UE chodziło o poznanie opinii obywateli, instytucji i innych podmiotów na temat wyzwań dotyczących klimatu, różnorodności biologicznej, obszarów wiejskich i zarządzania ryzykiem związanym z klęskami żywiołowymi. 

Kto wybuduje najlepszy rower z drewna?

Trwa V edycja konkursu „Zbuduj Rower z Drewna”. Konkurs, którego przedmiotem jest własnoręcznie wykonany rower z drewna, odbywa się cyklicznie, co 2 lata od 2013 roku i organizuje go Koło Naukowe Technologów Drewna Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Celem konkursu jest promocja drewna jako materiału konstrukcyjnego oraz krzewienie kultury technicznej i zdrowego stylu życia wśród młodzieży. 

 

 

Akademicki Klub Dyskusyjny

W marcu 2020 roku po raz pierwszy doświadczyliśmy lockdownu i izolacji społecznej z powodu pandemii. Wówczas pewnie niewielu z nas przypuszczało, że rok później sytuacja będzie wyglądała niemal identycznie. Rok z COVID-19 uświadomił nam wartość swobodnych kontaktów międzyludzkich, wartość swobodnego przemieszczania się między państwami, a wreszcie wartość poczucia bezpieczeństwa i zdrowia, które niemal w jednej chwili zostało zagrożone. Poczuliśmy konsekwencje pandemii w życiu społecznym i gospodarczym. Poczuliśmy je również w naszej wspólnocie akademickiej, gdyż wśród nas są osoby, które z coraz większym trudem radzą sobie z tzw. nową rzeczywistością.

Strony

WYDZIAŁY