Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Czerwiec 2021 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Czerwiec 2021

Czy synergia nauki i biznesu to tylko oksymoron? - Nowy numer Wieści Akademickich już dostępny

Budowanie i rozwijanie relacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym staje się kluczowe w działalności uczelni, tym bardziej że współdziałanie biznesu z uczelniami, uwzględniające potrzeby i możliwości obu stron, jest również jednym z najważniejszych wyzwań innowacyjnej gospodarki. A my w Polsce niestety nadal jesteśmy w ogonie Europy i ciągle czekamy na sukcesy w tym obszarze. Dlaczego? Czy możemy jakoś temu zaradzić? Jakie działania mogą zwiększyć szansę na komercjalizację wyników prac badawczych? Właśnie te tematy poruszamy w najnowszym numerze „Wieści Akademickich”.

 

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Moja Wizja Zero - Rolnik Liderem Bezpieczeństwa

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, w ramach międzynarodowej strategii prewencji w dziedzinie bezpieczeństwa pracy Wizja Zero, organizuje III edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Moja Wizja Zero - Rolnik Liderem Bezpieczeństwa" pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy oraz patronatem medialnym TVP Info. 

Premiera książki "Zdrowie świń - prewencja i terapia"

25 czerwca 2021 r. roku podczas III Forum Rolników i Agrobiznesu – Świnie organizowanego w Poznaniu miała miejsce uroczysta premiera podręcznika prof. Zygmunta Pejsaka oraz prof. Małgorzaty Pomorskiej-Mól z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP „Zdrowie świń - prewencja i terapia”, przygotowanego we współpracy z zespołem ekspertów z obszaru zarządzania zdrowiem świń.

Komunikat nr 11 Koordynatorki działań UPP wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2

W zapobieganiu zachorowaniu na COVID-19 najskuteczniejsze są masowe szczepienia. Każda z dostępnych obecnie na rynku szczepionek skutecznie chroni przed hospitalizacją i zgonem z powodu COVID-19. Epidemiolodzy są zgodni co do tego, że najlepszą szczepionką przeciwko COVID-19 jest ta, którą możemy się zaszczepić najszybciej.

4th International Forum on Agri-Food Logistics na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

W dniach 23-24 czerwca 2021 na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyło się 4th International Forum on Agri-Food Logistics w formie online, w którym uczestniczyło ponad 80 osób. Temat tegorocznego Forum brzmiał: „Przedsiębiorczość, innowacje i technologie w zrównoważonym rozwoju łańcuchów dostaw żywności w warunkach niepewności”. Organizatorem Forum była Katedra Prawa i Organizacji Przedsiębiorstw w Agrobiznesie UPP. 

Udział pracowników CWR w szkoleniu „Specyfika osób z zespołem Aspergera”

Dla każdego studenta rozpoczęcie studiów to przełomowy moment w życiu, wiążący się z nowymi wyzwaniami, niejako start w dorosłe życie. Jednak studenci bez trudności i niepełnosprawności często nie są w stanie wyobrazić sobie ładunku emocjonalnego, z jakim w przestrzeń studencką i uniwersytecką wkraczają osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Gospodronalia na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej

10 czerwca 2021 r. na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP odbyło się wydarzenie  zatytułowane  „GOSPODRONALIA - czyli gospodarka przestrzenna wysokiego pułapu”. Sytuacja pandemiczna wymusiła na organizatorach konieczność realizacji całego wydarzenie w formie online i transmisję przez kanał YouTube.

Zootechnika numerem jeden - wysokie pozycje kierunków UPP w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2021

Zootechnika prowadzona na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu ponownie najlepsza w Polsce według Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2021. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w kategorii uczelnie rolnicze znalazł się na podium zajmując trzecie miejsce.

Rolniczo-Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda członkiem Szlaku Kulinarnego "Smaki Powiatu Poznańskiego"

Szlak Kulinarny Smaki Powiatu Poznańskiego to sieć rekomendowanych miejsc i wydarzeń związanych z kulturą kulinarną regionu. Jak tłumaczą organizatorzy te różnorodne punkty łączy zwykle jedna najważniejsza cecha. Pasja ludzi, dzięki którym znalazły się one na tej interaktywnej mapie.  

Zespół ds. adaptacji lasów komunalnych Miasta Poznania do zmian klimatycznych pod patronatem Rektora UPP

Prezydent Miasta Poznania powołał Zespół ds. adaptacji lasów komunalnych Miasta Poznania do zmian klimatycznych, nad którym patronat honorowy objęli Senator Rzeczypospolitej Polskiej prof. UAM. dr hab. Jadwiga Rotnicka oraz Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz.

Strony

WYDZIAŁY