Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wrzesień 2021 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wrzesień 2021

O uniwersytecie otwartym na świat w nowych Wieściach Akademickich

Uniwersytety w swojej niemal tysiącletniej tradycji szczególnie rozwinęły międzynarodowy wymiar działalności – w znacznie wyższym stopniu niż inne podmioty życia społecznego. Widać to przede wszystkim w obszarze badań naukowych. Akademicka aktywność międzynarodowa od zawsze była podejmowana w sposób naturalny, a jej siłą napędową jest potrzeba wymiany intelektualnej, chęć rozwoju oraz dzielenia się wiedzą i najnowszymi osiągnięciami.

Noc Naukowców na UPP

Jak działają szczepionki przeciw COVID-19, co sprawia, że samolot lata i jakie tajemnice kryje świat owadów – to niektóre z zagadek świata nauki, jakie można było rozwiązać w trakcie 15. edycji Nocy Naukowców w Poznaniu. Wydarzeniu towarzyszyła gala jubileuszowa, podczas której wręczono statuetki „Gwiazda Nocy Naukowców”.

UPP na Międzynarodowej Wystawie Rolniczej Agro Show

AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie, gromadząca wszystkie czołowe krajowe i światowe marki maszyn i urządzeń rolniczych. Tegoroczna edycja, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, odbyła się w dniach 24-26 września br. i przyjechało na nią 536 wystawców. Rozmach imprezy wystawienniczej sprawił, że wydarzenie odwiedziło 125 tys. osób z całego kraju. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć stoiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, na którym pracownicy Wydziałów Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii oraz Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej prezentowali ofertę Uczelni.

Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci dr. Tadeusza Krokowskiego

Na terenie kampusu Kolegium Cieszkowskich przed budynkiem Katedry Chemii  21 września 2021 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia kamienia z tablicą pamiątkową pamięci dr. Tadeusza Krokowskiego, który został zamordowany w lasach katyńskich podczas II wojny światowej (21.04.1940 r.). Dr Tadeusz Krokowski był adiunktem w Zakładzie Chemii Ogólnej (1927-1939), uznanym wykładowcą, autorem prac naukowych, cenionym nauczycielem i wychowawcą wielu roczników studentów. 

Ruszył projekt "Strefa Pomysłodawcy - Wsparcie 4.0" z udziałem UPP

14 września, podczas uroczystej konferencji swoją działalność zainaugurował projekt „Strefa Pomysłodawcy - Wsparcie 4.0”. To pilotażowy projekt Ministerstwa Rozwoju i Technologii, którego realizatorem jest konsorcjum składające się z Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Krakowskiego Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH sp. z o.o..

Strony

WYDZIAŁY