Październik 2021

Szczepienia przeciw COVID-19 dla studentów, doktorantów i pracowników

Informujemy, iż Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu przygotowuje się do uruchomienia akcji szczepień przeciwko COVID-19 dla studentów, doktorantów i pracowników, która rozpocznie się w drugiej połowie listopada br. na terenie uczelni.

Szczegóły dotyczące akcji przekażemy w najbliższym czasie.

Leśny świat malowany iluminacjami czyli „Magiczny Las” w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

W Ogrodzie dendrologicznym UPP powstał Lumina Park – Magiczny las. To pełna iluminacji ponad 1,5 km ścieżka, do zbudowania której użyto ponad 50 km instalacji elektrycznych dostarczających ponad pół miliona punktów świetlnych w energooszczędnej technologii led.

Eiffel Excellence - szansa na studia magisterskie i doktoranckie we Francji

Eiffel Excellence to prestiżowy program stypendialny francuskiego Ministerstwa Europy i Spraw Zagranicznych. Skierowany jest do najzdolniejszych studentów zagranicznych, którzy chcieliby odbyć studia we Francji na poziomie magisterskim lub doktoranckim, w czterech dziedzinach: nauki techniczne, ekonomia i zarządzanie, prawo oraz nauki polityczne oraz - dodatkowo - w szeroko rozumianej dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych na poziomie doktoranckim.

NCBR i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu wspólnie pracują nad ważnym projektem dla polskiej zielonej energii

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu został partnerem strategicznym dla przedsięwzięcia „Innowacyjna biogazownia”, realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dzięki środkom z Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Pierwsza w Polsce biogazownia produkująca biometan, która nie będzie emitować uciążliwych zapachów, powstanie w Brodach w gminie Lwówek, w województwie wielkopolskim.