Styczeń 2022

Srebrny Medal Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego  „Labor Omnia Vincit” dla prof. dr. hab. Marka Świtońskiego

Prof. dr hab. Marek Świtoński, czł. rzeczyw. PAN z Katedry Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach został wyróżniony Srebrnym Medalem Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego  „Labor Omnia Vincit” za krzewienie idei pracy organicznej. Medal jest wyrazem uznania dla działalności naukowej, dydaktycznej i społecznej Pana Profesora.

Czynniki środowiskowe i ekonomiczne a jakość mięsa wieprzowego i drobiowego - pierwsze spotkanie projektowe

mEATquality to nowy projekt finansowany przez Unię Europejską w ramach programu Horyzont 2020. Pierwsze doroczne spotkanie projektu mEATquality odbyło się zdalnie w dniach 19-20 stycznia 2022 r. Ponad 60 osób zgromadziło się, aby przygotować i koordynować wszystkie działania przewidziane na rok 2022 i kolejne 3 lata.