Październik 2022

PRO MEMORIA numer specjalny Wieści Akademickich

Początek listopada to szczególny czas w roku, kiedy łączy nas potrzeba wspomnień oraz pielęgnowania pamięci o tych, których już z nami nie ma. Z jednej strony jest to wyraz szacunku wobec nich, z drugiej czynnik budujący naszą tożsamość. Pamięć umacnia też wspólnotę akademicką, dlatego przygotowany został kolejny numer specjalny  „Wieści Akademickich” Pro memoria. Bo jak powiedział Cyceron „Pamięć jest skarbnicą i strażnikiem wszystkich rzeczy”.

Zespół Szkół Przyrodniczych w Poznaniu Wielkopolską Szkołą Roku 2022

13 placówek edukacyjnych i 13 nauczycieli z Wielkopolski zostało nagrodzonych i wyróżnionych podczas gali podsumowującej konkursy o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku”, organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Nagrodę i zwycięski tytuł w konkursie „Wielkopolska Szkoła Roku” przypadł Zespołowi Szkół Przyrodniczych w Poznaniu, którego organem prowadzącym jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Poznańscy wodziarze odpowiadają na aktualne wyzwania gospodarki wodnej V ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Eksploatacja i oddziaływanie zbiorników wodnych” Mikorzyn – Jeziorsko 2022

Kuluary - rozmowy osób biorących udział w konferencji

W dniach 28 – 30 września 2022 roku odbyła się V ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Eksploatacja i oddziaływanie zbiorników wodnych” Mikorzyn-Jeziorsko zorganizowana przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych Oddział w Poznaniu oraz Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Konferencja odbyła się pod patronatem Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Prezesa PGW Wody Polskie oraz patronatem medialnym czasopisma Gospodarka Wodna. Miejscem obrad był hotel Wityng nad jeziorem mikorzyńskim.

Dzień Absolwenta UPP

Spotkanie absolwenckie odbyło się 21 października w Kolegium Rungego. Zjazdy absolwentów odbywają się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu od wielu lat i zawsze stanowią okazję do wspomnień i wzruszających spotkań. Tegoroczna uroczystość Dnia Absolwenta jest kolejną od 2019 i będzie kontynuowana corocznie.