Listopad 2022

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu sygnatariuszem porozumienia o współpracy na rzecz wspierania wielkopolskich innowacji poprzez program Erasmus+

Rektor UPP prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz

W piątek 25 listopada 2022 r. w Poznaniu rektor UPP, prof. Krzysztof Szoszkiewicz wraz rektorami sześciu poznańskich uczelni podpisali porozumienie o współpracy na rzecz wspierania wielkopolskich innowacji poprzez program Erasmus+. Jego celem jest promowanie i upowszechnianie międzynarodowych, innowacyjnych projektów edukacyjnych, z wykorzystaniem środków finansowych z programu Erasmus+.

Profesor Tomasz M. Gruszecki otrzymał tytuł doktora honoris causa UPP

Obraz Profesora Tomasza M. Gruszecki który otrzymał tytuł doktora honoris causa UPP

Podczas Dnia Patrona Uczelni Augusta Hrabiego Cieszkowskiego, 17 listopada 2022 r. w Kolegium Rungego UPP, odbyła się uroczystość nadania najwyższej godności akademickiej doktora honoris causa. Uhonorowany został prof. dr hab. Tomasz M. Gruszecki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, światowej sławy specjalista z zakresu zootechniki i ochrony bioróżnorodności zwierząt.