Grudzień 2022

Studentka Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii laureatką nagrody głównej w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zastosowanien Statistica

Grafika konkursu - złoty biret - na najlepsza pracę magisterską z zastosowaniem programu Statistica

Praca mgr Niny Bortnik zatytułowana  „Badanie asocjacji polimorfizmów genu receptora estrogenowego typu alfa (rs2234693) oraz genu apolipoproteiny E (rs429358 i rs7412) z udarem mózgu w populacji polskiej” uzyskała I miejsce w ogólnopolskim XXIV konkursie na najlepszą pracę magisterską i doktorską przygotowaną z zastosowaniem narzędzi statystyki i analizy danych, zawartych w programach z rodziny Statistica, organizowanym przez firmę StstSoft. Promotorem pracy była dr inż. Ewa Bretes z Katedry Biochemii i Biotechnologii Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii.

Studenci wyróżnieni za działania na rzecz promocji społecznej odpowiedzialności UPP

Wręczenie dyplomów za działania na rzecz społecznej odpowiedzialności uczelni

W czwartek 15 grudnia w Sali Senatu odbyło się spotkanie  prorektora ds. studiów prof. dr. hab. Piotra Ślósarza ze studentami zaangażowanymi w działania na rzecz promocji społecznej odpowiedzialności Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W jego trakcie dokonano wręczenia listów gratulacyjnych oraz drobnych upominków.

Inauguracja roku prof. Józefa Rivolego

Człowiek nieprzeciętny, podróżnik, najsłynniejszy leśnik, jednak jak się okazuje nie wszystkim znany. Pragnąc przypomnieć i przybliżyć sylwetkę pierwszego prodziekana Wydziału Rolniczo-Leśnego Uniwersytetu Poznańskiego, podczas okolicznościowego seminarium Polskiego Towarzystwa Leśnego (PTL), którego współorganizatorem był WLD,  zainicjowany został rok prof. Józefa Rivolego w 100 rocznicę nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Poznańskiego 1923-2023.

Komunikat z 14 grudnia 2022 r. o licencji Elsevier oraz przygotowaniach kontynuacji WBN w 2023 r.

W dniu 13.12.2022 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło wybór kolekcji tematycznych czasopism Science Direct w ramach licencji krajowej Elsevier związany z ograniczeniem kosztu tej licencji. W tym samym dniu ICM podpisał nową umowę z Elsevier na lata 2022-2024, patrz opis licencji na dostęp oraz program publikowania otwartego.