Styczeń 2023

Współpraca w obszarze inwestycji zwiazanych z poprawą retencji wodnej oraz rozwjem energetyki odnawialnej i jądrowej

Podpisanie porozumienia ZE PAK S.A. z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie

W celu zapobiegania niekorzystnym zmianom klimatycznym, które są udokumentowane wynikami badań naukowych oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa  energetycznego,  konieczne jest przeprowadzenie odpowiednio przygotowanej transformacji energetycznej. Odpowiedzią na takie wyzwanie jest rozwój energetyki  jądrowej i wsparcie pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł.

Ponowne odsłonięcie tablicy pamiątkowej prof. Wiktora Schramma

Zdjęcie przedstawia tablicę pamiątkową poświecona prof. Wiktrowi Schrammowi

Z inicjatywy Wydziału Ekonomicznego w Collegium Maksimum przy sali A zawisła poświęcona pamięci prof. Wiktora Schramma tablica, która pierwotnie znajdowała się na budynku przy ul. Mazowieckiej 26 do czasu jego sprzedaży. W uroczystości jej ponownego odsłonięcia 23 stycznia br. udział wzięły władze uczelni i wydziałów, najbliższa rodzina profesora, przedstawiciele zarządu Fundacji Zakłady Kórnickie  oraz pracownicy Uczelni.