luty 2023

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu partnerem wystawy "Nie to niebo"

Grafika wystawy "Nie to  niebo"

Wyjątkową wystawę „Nie to niebo”, której partnerem jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, można obejrzeć od 4 marca w CK Zamek. Wśród zaprezentowanych tematów odkryć będzie można niezwykły świat mikrobów przygotowany przez naukowców z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Wręczenie medali im. prof. Tadeusza Vetulaniego

Uroczystość wręczenia medali prof. Tadeusza Vetulaniego

Podczas ceremonii nadania dyplomu honoris causa prof. dr. hab. Mathiasowi Z. Strowskiemu, która przypadała w 71. rocznicę śmierci prof. Tadeusza Vetulaniego, wręczone zostały Medale im. Profesora Tadeusza Vetulaniego. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane wybitnym naukowcom i praktykom zasłużonym w działaniach na rzecz szeroko pojętej bioróżnorodności, otrzymali: prof. dr hab. Wanda Olech-Piasecka ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, prof. dr hab. Andrzej Falniowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prof. dr hab. inż. Jerzy Wilde z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum klinicznego B+R medycyny i hodowli zwierząt oraz ochrony klimatu UPP

Projekt Centrum klinicznego B+R medycyny i hodowli zwierząt oraz ochrony klimatu

27 lutego na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum klinicznego B+R medycyny i hodowli zwierząt oraz ochrony klimatu. W uroczystości licznie wzięli udział przedstawiciele władz miasta i samorządu oraz społeczność akademicka Uczelni.

Ekologiczne metody uprawy warzyw i ziół - nowe studia podyplomowe na UPP

Ekologia to nie tylko współczesny trend czy chwilowa moda. To sposób życia i świadome podejmowanie codziennych decyzji, także w zakresie uprawy roślin. Ekologiczne metody uprawy warzyw i ziół to przede wszystkim zastępowanie chemicznych nawozów i środków ochrony roślin naturalnymi preparatami. Jednak ważne jest także zrozumienie otaczającej nas natury, gdyż każdy ogród to mały ekosystem, złożony ze zwierząt, mikroorganizmów oraz gleby.

Ekologiczne metody uprawy warzyw i ziół

Grafika przedstawiająca dziko rosnące zioła