Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Marzec 2023 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Marzec 2023

O przyszłości bioenergii w najnowszych Wieściach Akademickich

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu odgrywa wiodącą rolę w rozwoju technologii bioenergetycznych. Na Uczelni funkcjonuje największe laboratorium biogazowe w Polsce. Naukowcy prowadzą szeroko zakrojone badania w obszarach wykorzystania biomasy, metod zagospodarowania odpadów organicznych, technologii hydroenergetycznych, energetyki wiatrowej i solarnej oraz technologii wytwarzania i wykorzystywania wodoru.

Naukowcy z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP opracowali pionierską technologię w skali świata do produkcji drewnianych stelaży do łóżek

Zespół badaczy Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w składzie dr. hab. Marka Wieruszewskiego, dr inż. Krzysztof Wiaderek, dr inż. Łukasz Matwiej, dr inż. Bartosz Pałubicki, uczestniczył w badaniach realizowanych przez firmie Sun Garden Polska  nad rozwojem konstrukcji oraz technologii produkcji drewnianych stelaży do łóżek.

Najstarszy profesor UPP obchodził 99. urodziny

Jubilat w otoczeniu pracowników Katedry Gleboznawstwa i Ochrony Gruntów

Piękny jubileusz 99. urodzin obchodził prof. dr hab. Stanisław Rząsa, emerytowany profesor Katedry Gleboznawstwa i Ochrony Gruntów. Profesor nie tylko był wybitnym naukowcem, zaangażowanym w życie Uczelni, pełniąc funkcję prodziekana na Wydziale Rolniczym i przyczyniając się do dynamicznego rozwoju studiów niestacjonarnych, ale również służył w szeregach Armii Krajowej, za co odznaczony został Krzyżem Armii Krajowej, Brązowym Krzyżem Zasługi z Mieczami, Medalem Wojska i Odznaką Pamiątkową Akcji „Burza”.

Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z powodzeniem realizują grant KA107 w ramach Erasmus+

Pracownicy Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii z wizytą w Algierii

Współpraca międzynarodowa na Wydziale Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii naszego Uniwersytetu rozwija się dynamicznie. W październiku i w grudniu ubiegłego roku gościliśmy zagranicznych naukowców z Uniwersytetu ECHAHID HAMMA LAKHDAR UNIVERSITY – EL OUED w Algierii. W bieżącym roku sześciu naszych naukowców prowadziło wykłady na Uniwersytecie w El Oued, efektem czego  jest zacieśnienie współpracy edukacyjnej i naukowej.

Rozmowy o rozwoju medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Rektor UPP oraz Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i nauk o Zwierzętach podczas spotkania z Ministrem Edukacji i Nauki Przemysławem Czarnkiem

Minister Przemysław Czarnek odwiedził Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Inicjatorem wizyty był poseł Bartłomiej Wróblewski. Rozmowy dotyczyły m.in. perspektyw rozwoju medycyny weterynaryjnej. Szef MEiN zapoznał się także ze stanem prac związanych z budową nowego Centrum klinicznego B+R medycyny i hodowli zwierząt oraz ochrony klimatu.

Studenci medycyny weterynaryjnej UPP zwycięzcami I Ogólnopolskich Zawodów Medycyny Ratunkowej Psów i Kotów

Studenci UPP podczas odbierania nagrody głównej

W Kortowie 11 marca br. odbyły się I Ogólnopolskie Zawody z Medycyny Ratunkowej Psów i Kotów. Do finałowej rywalizacji zakwalifikowało się 14 zespołów reprezentujących wszystkie polskie uczelnie kształcące studentów na kierunku weterynaria. Najlepsi okazali się przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Strony

WYDZIAŁY