Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Bardzo udany „dzień ogrodnika i architekta krajobrazu” | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Bardzo udany „dzień ogrodnika i architekta krajobrazu”

Bardzo udany, bowiem tego dnia (12 października), przy ul. Dąbrowskiego, w siedzibie Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu przez sale wykładową, laboratoria i korytarze przewinęło się blisko 400 osób – licealistów z poznańskich, i okolic Poznania, szkół.

Okazją „najazdu” młodzieży wraz z ich opiekunami, był po raz pierwszy zorganizowany przez wydziałowe kierownictwo „dzień”, w którym zaprezentowano aż 37 tematów, mogących zainspirować potencjalnych kandydatów do studiowania na jednym z trzech kierunków: ogrodnictwo, medycyna roślin i architektura krajobrazu.

Była to doskonała promocja studiów. Młodzież wykazywała spore zainteresowanie podczas interaktywnych warsztatów, zajęć w grupach tematycznych, zorganizowanych przez poszczególne katedry WOiAK. 
W wywiadzie dla radia Merkury, dziekan dr hab. Tomasz Kosiada, zapewnił, że udane spotkanie będzie kontynuowane w latach następnych, gdyż liczba licealistów, którzy nas odwiedzili przekroczyła oczekiwania organizatorów, co powinno przełożyć się na pozytywne efekty podczas rekrutacji.

Rzecznik prasowy UP 
19 października 2016 r.

GALERIA>>
Foto: dr Piotr Czuchaj, Katedra Roślin Ozdobnych.

WYDZIAŁY