Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility JM Rektor i „Łany” u Prezydenta RP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

JM Rektor i „Łany” u Prezydenta RP

W miniony wtorek (11 października) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie podsumowano tegoroczne Dożynki Prezydenckie Spała 2016. Na zaproszenie Prezydenta RP w spotkaniu uczestniczył JM Rektor prof. dr hab. Jan Pikul oraz członkowie uniwersyteckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” z jego szefem, mgr. inż. Zenonem Musiałem.

Para Prezydencka, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego i Zenon Musiał (zespół „ Łany”)

Para Prezydencka podziękowała rektorowi Uniwersytetu Przyrodniczego i zespołowi „ Łany” za kultywowanie pięknych dożynkowych tradycji i za taneczno-wokalne uświetnienie ceremonii obrzędu wieńcowego oraz za ponad godzinny koncert na zakończenie uroczystości dożynkowych w Spale.

W pierwszej części uroczystego spotkania szefowa Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Sadurska wręczyła organizatorom i współorganizatorem Dożynek Spała 2016 dyplomy w podziękowaniu za wkład w ich organizację.

Na zakończenie spotkania w Pałacu Prezydenckim z krótkim koncertem wystąpił Zespół Pieśni Tańca „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który wg wstępnych zapowiedzi ma ogromną szansę w roku przyszłym po raz czwarty dostąpić zaszczytu występu w Spale.

Rzecznik prasowy UP 
12 października 2016 r.

GALERIA>>
Foto: Grzegorz Jakubowski (KPRP), Błażej Jędros, Zbigniew Korczewski

WYDZIAŁY