Wszystkie Aktualności

PUBLIKACJA AUTORSTWA DR INŻ. AGNIESZKI WILKANIEC WYRÓŻNIONA W KONKURSIE GENERALNEGO KONSERWATORA ZABYTKÓW I ZG STOWARZYSZENIA KONSERWATORÓW ZABYTKÓW

Kolejne wyróżnienie dla publikacji autorstwa dr inż. Agnieszki Wilkaniec z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu, Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UPP, zatytułowanej „Stan zachowania i trwałość historycznych układów przestrzennych dawnych wsi i majątków w strukturze Poznania”, Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

ZałącznikRozmiar
Image icon 978-83-7160-915-2.jpg816.15 KB

Międzynarodowa Konferencja „Universities within the forests”

W dniach 24-26 września odbyła się Międzynarodowa Konferencja pt. „Universities within the forests”. Wydział Leśny UPP zaprosił do udziału w konferencji przedstawicieli jednostek naukowo-dydaktycznych reprezentujących nauki leśne. Konferencja była okazją zapoznania się ze zróżnicowaną aktywnością naukową i dydaktyczną uniwersytetów, na których prowadzi się leśnictwo oraz nauki o lesie. Spotkanie było też wyśmienitą okazją do efektywnych dyskusji na temat stanu obecnego oraz przyszłości „uniwersytetów leśnych”.

OTWARCIE INNOWACYJNEJ BIOGAZOWANI W PRZYBRODZIE

„Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu od zawsze był uczelnią, której działania wpisywały się w aktualne trendy gospodarcze”. – mówił podczas otwarcia prof. dr. hab. Jan Pikul, Rektor UPP – „Stąd, gdy po roku 2000 w Europie coraz silniejsze zaczęły być trendy rozwoju energetyki odnawialnej, zwróciliśmy również nasze zainteresowania naukowe i wdrożeniowe w kierunku OZE, a w szczególności agroenergetyki, czyli wykorzystania biomasy rolniczej i bioodpadów na cele energetyczne”.

GAUDEAMUS ZABRZMIAŁO NA UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM W POZNANIU

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 odbyła się 4 października w sali wykładowej Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego.  Nowy rok akademicki rozpoczęło na UPP niemal 8 tysięcy studentów, w tym prawie 2 tysiące 600 przyjętych na pierwszy rok studiów.

Powołanie prorektorów i dziekanów

Zgodnie z zapisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, z dniem 30 września 2019 r. wszyscy prorektorzy oraz dziekani przestali pełnić swoje funkcje. W związku z tym 1 października 2019 r. Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, prof. dr hab. Jan Pikul  wręczył powołania prorektorom i dziekanom wydziałów na kadencję do 31.08.2020 r.

Funkcje prorektorów obejmą:

Porozumienie o współpracy z Wielkopolską Akademią Nauki i Rozwoju

Współpraca partnerska w obszarze badawczym, edukacyjnym, kadrowym i promocyjnym – to obszary wspólnych działań Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju  w ramach podpisanego 30 września 2019 r. porozumienia o współpracy.

Obchody 100-lecia Koła Leśników

Koło Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w dniach 20-22 września br. obchodziło Jubileusz 100-lecia swojego powstania. Na obchody zjechali byli członkowie Koła, zaproszeni goście oraz studenci, którzy podjęli się organizacji największego dla nas wydarzenia XXI wieku. Patronat Honorowy nad obchodami objął JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Jan Pikul oraz Dziekan Wydziału Leśnego UPP prof. dr hab. Piotr Łakomy, a także Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska – Główny Konserwator Przyrody mgr inż.

NOC NAUKOWCÓW NA UPP ZA NAMI

Czy roślina może być głodna? Czy wiesz jak rozróżnić wróbla od mazurka? Albo jak zrobić guzik z mleka? Na te i wiele innych zaskakujących pytań odpowiadali naukowcy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu podczas tegorocznej Nocy Naukowców. Co roku Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu odwiedza kilka tysięcy osób, aby poznać tajniki niedostępnych na co dzień laboratoriów i pracowni, w których ponad 300 naukowców, doktorantów i studentów dzieli się swoja pasją do nauki.

PODZIĘKOWANIE DLA PRACOWNIKÓW ODCHODZĄCYCH NA EMERYTURĘ

Już tradycyjnie w ostatnim tygodniu września (27.09.2019) w Kolegium Rungego odbyło się uroczyste pożegnanie pracowników, którzy w bieżącym roku przechodzą na emeryturę W spotkaniu uczestniczyli rektor, prorektorzy oraz dziekani i prodziekani wydziałów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Zajęcia profesora Michaela Grossmana na UPP

Choć na naszej uczelni wrzesień to wciąż miesiąc wakacyjnego spokoju, na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach odbywały się zajęcia dla doktorantów. Pracownicy WMWZ, prof. Maciej Szydłowski oraz prof. Tomasz Strabel, wykorzystali obecność w Europie znakomitego amerykańskiego profesora Michaela Grossmana z Uniwersytetu w Illinois i zaprosili go do przeprowadzenia czterodniowych zajęć dla doktorantów i doktorantek z tematyki pisania artykułów naukowych. Profesor Grossman specjalizuje się w genetyce zwierząt i modelowaniu matematycznym.