Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Komunikat nr 3 Koordynatora działań UPP wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Komunikat nr 3 Koordynatora działań UPP wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

W dniu 6 kwietnia br. odbyły się dwa spotkania informacyjno-organizacyjne z kierowniczką Laboratorium Mikrobiologii i Parazytologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, która koordynuje badania związane z wykrywaniem wirusa SARS-CoV-2. W spotkaniach uczestniczyli pracownicy oraz doktoranci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy odpowiedzieli na apel o wsparcie osobowe WSSE i wypełnili ankietę gotowości do udziału w badaniach wykrywających wirusa SARS-CoV-2:

 

 https://formularze.up.poznan.pl/sars-cov-2/ankieta

 

W wyniku rozmów, doszło do wstępnego porozumienia pomiędzy pracownikami i doktorantami, którzy wyrazili gotowość do udziału w wolontariacie. Władze naszej Uczelni poparły działania tych osób, wyrażając zgodę na wolontariat na rzecz WSSE. Na ukończeniu jest formalizowanie umów o wolontariat, a pierwsze prace  w WSSE rozpoczynają się w dniu dzisiejszym.

W pracach laboratoryjnych oraz biurowych będzie uczestniczyło ponad dwudziestu ochotników reprezentujących różne specjalności: mikrobiologów, biotechnologów, biologów, genetyków, chemików, technologów żywności oraz różne dyscypliny i specjalizacje: nauki weterynaryjne, farmaceutyczne oraz leśne.

 

Po Świętach Wielkanocnych zostanie włączona do działań druga grupa osób chętnych do podjęcia wolontariatu na rzecz WSSE. Osoby, które chciałyby wesprzeć nasze działania zachęcam do wypełniania ankiety.

 

Po przeanalizowaniu zasobów sprzętowych i kadrowych UPP, pomimo potencjalnej możliwości utworzenia laboratorium klasy BSL2, uruchomienie laboratorium diagnostycznego w UPP w chwili obecnej nie jest możliwe ze względu na brak wystarczającej liczby diagnostów laboratoryjnych.

 

 

prof UPP dr hab inż. Joanna Zeyland
Koordynator działań UPP wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2

WYDZIAŁY