Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility „Prawie dotykając” | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

„Prawie dotykając”

Odrestaurowane przed dwoma laty  hole w gmachu Collegium Cieszkowskich stanowią  nie tylko wizytówkę Wydziały Leśnego, ale są także doskonałym miejscem do prezentacji dokonań poznańskich  artystów malarzy, rzeźbiarzy czy fotografików. Najczęściej  obiektem ich twórczych inspiracji jest przyroda

Ogółem z inicjatywy  zamiłowanych w sztuce pracowników z Wydziału Leśnego  na przestrzeni ostatnich kilku lat, zorganizowano już 32 wernisaże i wystawy, zarówno  w wewnątrz budynku Collegium, jak i plenerze -  na terenie otaczającym obiekty na kampusie Cieszkowskich.

33 wystawa sztuki rzeźbiarskiej została otwarta wczoraj (29 maja) pod wymownym tytułem „Prawie dotykając”, autorstwa  Grażyny Szymały-Wołyńskiej, absolwentki rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Materiałem rzeźbiarskim zaprezentowanym przez artystkę na tej wystawie jest drewno - topola i lipa.

Tworzywem  rzeźbiarki  jest również metal i ceramika, a tworzone formy doskonale wpisują się w wybraną przez autorkę przestrzeń, osobistą wrażliwość  i wyobraźnię.

Wystawa realizowana w ramach Fundacji RAMUS ARTIS, pod patronatem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,  potrwa do 18 czerwca 2017.  W otwarciu uczestniczył m.in. prorektor, prof. Krzysztof Szoszkiewicz.

Rzecznik prasowy UPP                                                                                                                                                         30 maja 2017 r.

Foto: Jerzy Lorych

WYDZIAŁY